Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan oldható meg az automati...

Hogyan oldható meg az automatikus elküldés? (PHP, Javascript)

Figyelt kérdés

Segítségeteket kérném egy dologban amivel elakadtam.

Csináltam a diákjaimnak online teszteket.

Bejelentkezés után kitöltik, rányomnak a küldés gombra a következő lapon kiértékeli és adatbázisba menti az eredményeket.

Azzal szeretném kibővíteni hogy Javascript-ben csinálok egy visszaszámlálót, hogy mennyi idejük van kitölteni, ez meg is van. Azt hogyan tudom megcsinálni hogy ha lejár az idő automatikusan elküldje a formot, tehát olyan legyen mintha rányomna a küldés gombra?


2020. szept. 14. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt keresed?

[link]

2020. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző is írta, neked a submit esemény manuális kiváltására van szükséged js által . Bár én a helyedben teljesen js alapon kezelném a backenddel való kommunikációt és nem submitot váltanék ki, hanem az egy függvényben ajax küldeném az adatokat. Ez szebb megoldás, de csak ha akarsz ezzel játszani . A te esetekben a submit se rossz, de ha bővíteni akarod akkor érdemes elgondolkodni
2020. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre ezt a submit-es megoldást ismerem, de igyekszem fejlődni és ismerkedni az ajax-al.

Úgy néz ki menni fog a dolog. köszönöm a segítséget!

Mentek a zöld pipák.

2020. szept. 14. 10:21
 4/6 anonim ***** válasza:
a timestamp-et azért figyeld backend-en is :) mert ha a diák rájön, hogy megáll az óra ha letiltja a JS-t akkor már ott is van a GOD mód, amivel végtelen időre tehet szert. :)
2020. szept. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4#

Igen, ezt a részét már sikerült megoldani. :-)

2020. szept. 14. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajaxra: jQuery elég, de én az Axios-t jobban szeretem.
2020. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!