Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML5 <video> taghoz automatik...

HTML5 <video> taghoz automatikus poster generálás a videó megadott pillanatából vett képpel?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen programom:

...

<video width="800" height="400" controls>

<source src=s<?=$evad?>/s<?=$evad?>e<?=$resz?>.mp4 type="video/mp4">

<track label="Magyar felirat " kind="subtitles" srclang="hu" src=<?php echo "s".$evad."/s".$evad."e".$resz."_hu.vtt"; ?> default>

<track label="Angol felirat" kind="subtitles" srclang="en" src=<?php echo "s".$evad."/s".$evad."e".$resz."_en.vtt"; ?> >

<p class="vjs-no-js">

Hogy megtekinthesd a videót, engedélyezned kell a javascriptet és friss böngészőt kell használnod.<br>

<a href="http://videojs.com/html5-video-support/" target="_blank">Html5 video támogató böngészők listája</a>

</p>

</video>

...

Minden egyes videóhoz az oldal betöltése közben kéne generálni egy poster-t. Hogyan lehetséges ez? Javsascript? Php?



2017. máj. 20. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért kell betöltés közben generálni a képet?

Pokoli erőforráspazarlásnak tűnik.

2017. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert kb 100 videóhoz kéne képet csinálnom, az meg kézzel elég hosszadalmas lenne. de az is jó lenne, ha egy program egyszer legenerálná a képeket és elmenetné a mappákba.
2017. máj. 20. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltöltéskor kéne generálni.
2017. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint, amikor feltöltöm a videókat a webtárhylre? Már feltöltöttem.
2017. máj. 20. 17:22
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az is elég lenne, ha amikor betölti az oldalt, lefuttat egy php fájlt, ami visszaad egy képet:

...

<video controls autoplay poster="posterof.php?

evad=<?=$evad?>&resz=<?=$resz?>" >

...

2017. máj. 20. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100 video ? Tuti p*rnØ ugye ? Eltalaltam ? En anno js-el oldottam meg. Szoval ahogy a kursort ravisszuk a videora az altalam js betolti a pillnatkepeket (jpg) es ezekbol ossze all egy felvetel. Tobb modszer van. Az ismerosom ilyen sample-ket csinalt. Es azok voltak a pillanatkepek. Remelem erted amit irok. Tehat neked van mondjuk 10 perces video. Premiere-be behuzod felvagod ahogy akarod lesz 30mp video es azt rakod be amikor a kursor a videon van es igy kapsz egy fa*a kis pillanatfelvetelt. De neked 100 video van ez nehezkes lenne. Amit irtam az js-el oldhato meg. Most mar 2017-ben vagyunk biztos kapsz plugint is :d
2017. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Doctor who című scifi sorozat.

Igen eddig en is eljutottam. Kell egy plugin vagy valamilyen parancs ami kepet csinal a video egyik framejebol.

2017. máj. 24. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!