Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Xampp ssl nem megy, mit...

Xampp ssl nem megy, mit ronthattam el? Mit nézzek meg?

Figyelt kérdés

Ez szerint próbáltam megcsinálni, de más webcímet írtam.

[link]


A problémám az, hogy bár a tesztelésre szánt index.html tartalma megjelenik, de nem lesz biztonságos az oldal, marad a piros lakat.

A crt-t hozzáadtam, a kulcsban a CN = ssltest.lan szerepel és az url is sstest.lan (hosts fájlban átszerkesztve)

Tárolni a crt-t pedig a "Megbízható legfelső szintű hitelesítésszolgáltatók"-ba raktam, gondolom ez az,ahova kellett.


2020. szept. 14. 11:36
 1/5 A kérdező kommentje:
. és az url is ssltest.lan .. (itt beíráskor kimaradt egy l, de egyébként jól van)
2020. szept. 14. 11:38
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok, úgy látom a böngésző nem szereti a self signed certet, de attól még a célnak megfelel ..
2020. szept. 14. 13:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Self-signed az mindig ilyen, hogy a böngésző kivételhez hozzá kell adni vagy ha van CA-d, akkor azt hozzá kell adni a böngészőhöz, hogy vegye úgy, hogy egy megbízható felsőbb szintű cucc írta alá.


Egy mindenki által is elfogadott felsőbb szintű aláírás szükséges, hogy ne kelljen kivételhez hozzáadni. Bár ezek általában fizetősök, de akad ingyenes is, ha nem külön beinstallált dolog. Ilyen pl. ez is: [link]


Fejlesztéshez, meg amúgy hogy HTTP vagy HTTPS, mindegy.

2020. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért is kellett https mert volt egy python progrim is, ami a weblap bizonyos oldalait használja fel adatok fel és letöltéséhez.
2020. szept. 17. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha te kezdeményezed, akkor nem szükséges. Mindig a szerver, akit te hívsz kell rendelkeznie SSL-el.
2020. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!