Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpressel lehet megközelítől...

Wordpressel lehet megközelítőleg olyan oldalt csinálni mint pl joszakiponthu vagy a rendiponthu Ha igen akkor milyen kiegészítőkkel szerintetek? Előre is Thx!

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
A Wordpress alapvetően egy blogfelület, arra szolgál és a fő profilja is naplószerű bejegyzések közzététele. Azaz egymás után posztok jelennek meg egy idővonalon, és ennyi. Néhány skin felépítése olyan még, hogy esetleg statikus menükre osztott weboldalt csinálj belőle amit lehetőleg minél ritkábban kell szerkeszteni (max. aktualizálni pár havonta), és itt kifújt a lehetőségek tárháza. Ha ettől komplexebb kinézet és funkció az elvárás, akkor ne Wordpress legyen, mert egyrészt nem képes rá a motor, másrészt süt róla hogy semmihez nem értett a készítője, csak egy sablon moduláris oldalmotort feltett, meg kitöltött néhány szövegdobozt tartalommal.
2020. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Számomra ez hasznos amit írtál.

Én hajlandó vagyok tanulni, igy még annyit kerdeznék ezzel kapcsolatban, hogy akkor mit tanácsolsz, hogyan jussak el a célig.

Köszönöm!

2020. szept. 21. 17:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 +1

Egyetértek. Picit kiegészíteném: technikailag lehet az ilyen CMS rendszerekből akár webshopot is faragni, illetve van hozzá egy rakás plugin. Sok minden megoldható, DE: mivel baromi univerzálisak, az erősségük a gyengeségük is. Tehát bár kb 10 perc összedobni benne egy méhésznek egy weblapot ahol mind a 12 féle termékét árulhatja, de pl egy csavarbolt webshopját már nem lenne érdemes erre építeni.

(Most tekintsünk el attól, hogy egyesek millió fölötti összegekért kattintgatnak össze egy ilyet...)

A méhésznek ez megéri, mert hatékonyan és gyorsan tud benne összedobni egy elég korrekt oldalt ami kiszolgálja az igényeit és mindent ha magának csinálja akkor kb ingyen (csak tárhelyért kell fizetni) vagy ha nem egy lehúzós céggel csináltatja akkor mondhatjuk hogy baráti áron.

Az egyedi fejlesztés sok munkaóra ami neki nem érné, meg, tehát 1-1,5 millióért nem lenne érdemes webshopot csináltatnia.


De ha a csavarboltot nézzük, ahol a forgalom is nagyobb és a terméklista pedig akár 20-30ezer tételből is állhat, ott a WP már elvérezne. Lassú lenne és nem is biztos, hogy minden funkciót lefedne (pl automatikusan be tudná tölteni az egyedi formátumban kapott készletinfót a nagykertől). Tehát oda már mindenképp az egyedi fejlesztés kell. (Egyedi nem feltétlen jelenti, hogy natív php-ben írnak dolgokat. Én pl frameworkökre építem a legkisebb egyedi projektet is, hogy egységes legyen és továbbfejleszthető.)


Szóval ha ilyen oldalra van szükséged és nincs meg a kellő tudásod, hogy "hobbiprojektként" nekivágj, akkor először is:

- találd ki mit is szeretnél pontosan (legyen minél konkrétabb elképzelésed) ezen persze lehet érdemes változtatni a megvalósítás szempontjából, de tudd azért, hogy mi a cél

- keress meg egy kellő szakértelemmel rendelkező fejlesztőt

- kérj árajánlatot

- ha megvan a rávaló, akkor indulhat a munka

2020. szept. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az előző hozzászólókat kiegészítve még egy kis információ morzsával a kérdésedhez.

Ahhoz, hogy funkcionalitásban is hasonló képességű legyen, kelleni fog pár egyedi modul írása is.

Ezeknél nem kerülhető ki, hogy a meglévő rendszerhez, modulokhoz kiterjesztéseket - bővítményeket kelljen írni.

Legtöbbször ennél a pontnál lesz hirtelen a WordPress fejlesztő elérhetetlen.

Egyik partner egy WP+WC -vel készített webáruházával járt így.

300 -ból meg is volt, alap modulokkal, theme.. aztán ott voltak az extra igények.

jó 1 évig kereset rá fejlesztőt, közel 3 tucat árajánlatot kapott, mind 2-3 milliós, hogy azt a durván fél tucat egyedi dolgot hozzá tudják adni.

Végül 800 -ért újra csináltam az egészet neki, egy sokkal gyorsabb platformon.

2020. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Amit írtál szuper!

Az előzőnek is Köszönöm!

Annyit árulj el ha csináltál már ilyet:

Hogyan?

Milyen tudás kell hozzá?

Meg tanulom, ha kell;

Sőt levelezőre be iratkoztam fősulira..

De nem tudom melyk program nyelv stb..

Előre is Kösz!

2020. szept. 22. 19:36
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

WebFejlesztői tudás kell, nem is kevés.

FrontEnd egyértelműen HTML+CSS+JS, szerveroldalon már kicsit több lehetőség.

A legelterjedtebb a PHP nyelv, de ott van még a NodeJS ami népszerű még, de lehet ASP (.Net), JAVA (JSP), Ruby, Python, C++ ...

És persze hozzá tartozó adatbázis, MySQL, MsSQL, PgSQL...

2020. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor kicsit hosszabb mintsem gondoltam...

De akkor elis kezdem azzal ami itt számomra kínai..

Mi az a röpke 2 3 év? :-)

Vagy alul saccolom?

A php-t html-t css-t ízlelgettem már..

2020. szept. 23. 14:57
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Én PHP-ba nem is csinálnék webshopot. Lehet, de ha hogyha ahogy fent írták, több ezer, tízezer termékről van szó...akkor ne... Java vagy ASP vagy Python fusson a háttérben. ;)
2020. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Személy szerint ha én csinálok webshopot esélyem sincs át látni több 10ezer terméket.. Ahhoz komplett gárda kell hogy kezelje.

Vagy tévedek?

Nem emagban gondolkodom..

De maga a programozás érdekel..

Teszek is érte.

Indítok egy gagyi wordpressel.

S mellette tanulom sorban a többit.

Köszönöm az építő hozzá szólást.

Egyébként akik hozzá szóltak építettek vagy épitettetek webshopot?

S azokban több 10ezer termék van?

Ha igen hányan üzemeltetitek?

2020. szept. 24. 20:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem kell átlátni a termékeket. :)
2020. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!