Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kell az apach php szerkesztés...

Kell az apach php szerkesztés mellé feltétlen?

Figyelt kérdés
hy most akarok próbálkozni a php-val azaz, tanulgatni. De a leírások mind az apachal együtt írják. Nekem laptopom van és nem akarom a rendszeremet annyira megbolygatni, szóval elég ha csak a php-t rakom fel így magamnak? Mert ugye elvileg az apach az segít kezelni azt amit csinálunk a php-val, vagyis egyszerűsítve ez olyan mint a codec a film fájlját segít lejátszani. Szal értitek. Köszi a választ.
2010. aug. 7. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

ApachE

:P

Szedd le ezt, amikor nincs elindítva, nem "bolygatja" meg a rendszered:

[link]

2010. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Parancssorban is lehetne futtatni php-t (minden más nélkül), de gondolom te weboldalak készítésére használnád a tudásod. Az apache arra kell, hogy a feldolgozott php-t elküldje a böngésződnek. Szóval nem szükséges, de erősen ajánlott.
2010. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Birom mikor akarok valamit, mindig van valami ami megakadályoz. De igazából egy olyan gép kéne ehhez az egészhez amin lehet kókányolni gondolom, amíg rá nem jövök az egészre. :(
2010. aug. 7. 11:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi második valami ilyesmire gondoltam én is. azért akarok belkezdeni, mert infósként az ecdl-ezésen kívűl illik valami komolabbhoz is érteni. hátha így lenne majd munkám is. :(
2010. aug. 7. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj hozzá apache ha nem akarod a megírt .php oldalakat a saját gépeden leellenőrizni. De ez esetben más program se kell, (PHP, Mysql) ha nem akarod az eredményt látni. Ha viszont akarod akkor nem elég a PHP kell az Apache is Mysql hanyagolható ha nem adatbázissal akarsz dolgozni.

Leegyszerüsítve:

A böngésző nem tudja értelmezni a PHP-kódot hiába van telepítve a PHP program, ez csak szerveren fut le amit az apache ad.


Viszont ha van egy ingyenes tárhelyed pl atw, akkor a megírt oldalakat oda feltöltve le tudod ellenőrizni.

2010. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Amúgy persze látni akarom, hogy mit csinálok. Most találtam egy jó videót amin megmutatja a csávó hogy kell csak olyan hallkan beszél benne, hogy hangrendszer kell hozzá. :)
2010. aug. 7. 11:41
 7/9 A kérdező kommentje:
2010. aug. 7. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szerverre szeretek dolgozni. Sok ilyen program van, én a PSPad-et használom. Ennek a lényege, hogy felcsatlakozik az FTP-re, és onnantól kezdve olyan mintha a saját gépeden dolgoznál. Amint mentesz azt fel is tölti, és rögtön látod a böngészőben, hogy mi történt.


Ha mégis otthonra szeretnél valamit amivel látod, hogy mit csináltál és nem értesz az apache és mysql configoláshoz, akkor ajánlom az EasyPHP-t. Gyakorlatilag egy programcsomag, letöltöt, feltelepíted, elindítod, és máris van egy otthoni felhasználásra tökéletesen beálltott szervercsomagod, így látni os fogod a php fájlokat.

2010. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy épp ahogy próbálgattam, eléggé bajos ez ha a neten bemutatott módon csinálja az ember és ha egy olyan gépen, amelyet használnál is később másra. Most amikor bekapcsolok rossz hivatkozási hibákat ír ki szegény gép, lehet, hogy a környezeti változó átírása megzavarta szegényt, na és hiába csináltam mindent úgy, nem futtatja le a php egyszerű progit sem, telepítgetni, meg elbacni az xp-t nem szeretném, most lenne jó az otthoni asztali pécém, mert most van kedvem ezekhez, de később lehet elmegy ettől a kedvem. Megpróbálom azokat amiket javasoltatok, hátha fog menni.
2010. aug. 7. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!