Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy, már működő Joomla!...

Egy, már működő Joomla! weblap alkönyvtárába lehet létrehozni egy új, WordPress oldalt az alábbi módon? Ha nem, akkor hogyan kell, aldomain nélkül?

Figyelt kérdés

Már van egy aktív, működő Joomla! alapú weblapom, pl. ez:


www.joomlalapom.hu (nem ez a neve a valóságban)


Szeretném, ha az új WordPress alapú honlapom ez volna:

www.joomlalapom.hu/wordpresslapom (tehát aldomain nélkül)


Megoldható így?

A már működő Joomla! lapom public_html mappájába létrehozom a wordpresslapom mappát és abba feltelepítem a WordPress-t?

Ha nem megoldható így, akkor hogy érhetem el a kívánt eredményt?



2020. szept. 26. 10:42
 1/5 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés...

Az új WordPress aloldalhoz (ami az almappából lesz elérhető) hogyan kell létrehozni az adatbázist cPanel NÉLKÜL?


Az eredeti oldalt nem én hoztam létre, csak átvettem. Az adatbázis egy másik linken érhető el, nem cPanelből.

2020. szept. 26. 11:00
 2/5 Argloss ***** válasza:

Igen, így megoldható a dolog.


Ha van a cPanel-ban Wordpress telepítő alkalmazás, akkor az mindent megcsinál neked.

Ha nincsen, akkor a WordPress-nek is van saját telepítője, ha felmásoltad a fájlokat, akkor az fog betöltődni. Telepítés közben kérdezi majd adatbázis elérhetőség, felhasználónevet meg a jelszót. Bele lehet rakni a joomlás adatbázisba is, deeeeeeee, ha van rá lehetőséged, akkor mindenképpen pakold külön adatbázisba, amihez csinálsz dedikált felhasználót.

2020. szept. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2


Köszi a választ!


Sajnos NINCS cPanel elérhetőség az eredeti oldalhoz.

cPanelból könnyen megoldom más oldalaknál én is. Csak éppen annak hiánya akaszt meg.

2020. szept. 27. 11:10
 4/5 Argloss ***** válasza:

Ha van FTP-d, akkor már nyert ügyed van. A fájlokat felmásolod a kívánt mappába, a joomla konfig fájljban meg tudsz nézni adatbázis felhasználót/jelszót. Bár akkor beleömleszted a joomla adatbázisába a wordpress-t, aminek szomorú vége lehet.

phpMyAdmin?

2020. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nincs cpanel, akkor van más helyette: valami admin felületnek kell(ene) lennie. kivétel ha saját vps, ott lehet, hogy nincs, de akkor még könnyebb dolgod van. a vps-re felcsatlakozol ssh-n (csinálsz egy tunnel-t) és azon keresztül desktop klienssel eléred a db-t. 1000x jobb mint a phpmyadmin (utóbbit nagyon nem szeretem, de hosszú lenne kifejteni miért)
2020. szept. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!