Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tárhelyszolgáltatók paramétere...

Tárhelyszolgáltatók paraméterei között mit jelent a MySql adatbázis?

Figyelt kérdés

Ha egy tárhely szolgáltatónál az van írva, hogy "MySql adatbázisok száma" korlátlan és a "honlap elhelyezés" 5db. Akkor az mit takar pontosan?


Mert én eddig úgy értelmeztem, hogy egy tárhelyhez kapcsolódhat akár több adatbázis is és ahány adatbázist tartalmaz a csomag, az annyi honlap feltöltését jelenti. És az adatbázisok száma = MySql adatbázisok számával.


Tudom lehet nagyon el vagyok tévedve, de azért kérdezek rá, hogy ez világos legyen.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 20. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Független a kettő. Általában egy honlaphoz kell legalább 1 db. mysql adatbázis. De tartozhat hozzá több is. Hogy hány honlapot tud kiszolgálni az megint egy másik kérdéskör. A kettőnek nincs köze egymáshoz.
2020. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, az feltűnt, hogy nem függetlenek egymástól. De akkor, igazából az érdekelne, hogy pl az egyik szolgáltatónál a "MySql adatbázisok számánál" az van hogy 2., egy másik szolgáltatónál pedig az, hogy korlátlan, akkor mit nyújt nekem az, hogy a MySql adatbázisok száma korlátlan, és nem pedig csak 2? Mit befolyásol?


Köszönöm :)

2020. nov. 20. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt befolyásolja, hogy hányat használhatsz. Ha neked van két bilid, de mindkettőn már ül valaki, és neked is kéne mit tudsz tenni? Nagy valószínűséggel szerezned kell még egy bilit (vagy a nadrágodba teszed, de az itt nem járható út). Bocs az extrém példáért de jobb most nem jutott eszembe. Ha neked elég a 2, és elég is lesz akkor megfelel neked az egyik. Ha várhatóan kevés lesz akkor a másikat kell válasszad.
2020. nov. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok, hogy mi a különbség a 2 és a korlátlan között :D, a MySql nem világos, nyilván annyinak utána tudok nézni a neten, hogy ez egy adatbázis-kezelő szerver.


De nem tudnék biztosra megfogalmazni egy kielégítő választ, ha megkérdeznék, hogy figyi már, ha én olyan csomagot vettem, amiben 2 MySql adatbázis-kezelő szerver is van, akkor 2-vel több mit tudok csinálni vagy elérni (mintha csak mondjuk 1 lenne, vagy korlátlan)


Lehet hogy a kérdés nem jó, de mivel nem tudom a pontos jelentést így lehet nem is tudok jól kérdezni. De szeretnék :)

2020. nov. 20. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem 2 szerver, 2 adatbázisod lehet egy szerveren. Még egyszer általában egy honlap legalább 1 adatbázist használ (most ilyen általános honlapokra gondolok, wordpress, drupal, phpfusion és társaik). De lehet,hogy kell nekik 2. (pl ha még egy webáruházat is akarsz futtatni akkor a termékadatbázis általában külön van a honlaptól, de ez sem mindig igaz). Neked kell látni mire akarod használni.
2020. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan programok, amik igénylik a saját adatbázist, vagy mert eleve így írták meg őket, vagy mert olyan beállításokat használ, amik miatt nem lenne célszerű más programmal azonos adatbázison futtatni. Ha ilyenből több, mint kettőt szeretnék használni, akkor több adatbázisra lesz szükséged.
2020. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már közelebb kerültem :)
2020. nov. 20. 17:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tfh. üzemeltetsz egy webshopot, egy fórumot és egy blogot. Ezeknek a webes szoftvereknek 3 különböző adatbázist kell létrehozni (gondolj rá úgy, mintha 3 különböző fájlban tárolnák az adatokat, ami egyébként így is lenne pl. SQLite esetén).


Most jön majd a beszólás, hogy hülye vagyok, mert egy adatbázis is elég lenne ennek a háromnak, csak be kell állítani egy táblaelőtagot és igaz is lenne. Csak szebb és biztonságosabb, ha külön-külön adatbázisban vannak eltárolva az adatok, nem pedig behányva egyetlenbe.

2020. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!