Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen tanfolyamot érdemes...

Milyen tanfolyamot érdemes választani, ha webfejlesztő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
ami megtanít a webfejlesztésre
2021. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagyok iskola ellenes (sőt), de az életben mindent csak és kizárólag saját magadtól fogsz megtanulni. (az iskola arra jó, hogy aki lusta, azt motiválja, meg arra, hogy hasonló érdeklődésű emberek találkoznak, stb.)


Kezd el valahol, például itt:

[link]

2021. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hazsnos választ, és hogy ez a kérdés sem mehetett anélkül a kukába, hogy a w3schools weboldalát be ne linkelte volna valaki.

De majd keresek akkor egy tanfolyamot, ahol lépésről lépésre oktatnak, és nem elémbasznak egy oldalt, hogy nesze "ittenvanazegészvazze".

2021. jan. 3. 08:06
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
Például egy szoftverfejlesztő képzésbe beletartozik a webfejlesztés is.
2021. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ne eroltesd meg magad, olyat keress ahol a kis popsidat is kitorlik
2021. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
#3: Aztaqrva, baszki te annál is hülyébb vagy, mint gondoltam. Szerintem menj el egy gyárba a raktárat seperni... :-)
2021. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Nyilvánvalóan légkondiszerelői tanfolyamot.
2021. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
92%

Kezdjük az alapokkal:


- mennyi pénzed van? Hajlandó vagy-e fizetni a képzésért?

- olvasol, értesz-e angolul?

- mit hívsz webfejlesztésnek?


A fenti válaszok nem feltétlenül trollkodások. Nagyon sokan teljesen autodidakta módon lettek kiváló programozók, webfejlesztők. Ehhez a netes tutorialok és baromi sok, önálló, kitartó munka, kísérletezés az irány. Bármerre is indulsz el, ha tényleg webfejlesztő akarsz lenni, akkor erre készülj. (Igazából, bármit meg akarsz tanulni, erre készülj.) Személy szerint én is autodidakta módon tanultam.


Egyébként vannak ingyenes és fizetős képzések is online. Ami magyar nyelvű, fizetés képzésről már hallottam az a green fox academy [link]


Ha nem beszélsz angolul, kezdd azzal, hogy megtanulod a nyelvet legalább alapfokon, és belátod, hogy a webes tanulmányok alatt nyelvet is tanulnod kell majd.


és akkor a nagy kérdés: mit hívsz webfejlesztésnek? Egy bő felsorolás szintjén:


- a honlapok mögött jellemzően van egy szerver. Ezt bármilyen nyelven fejlesztheted.

- a böngészőben lényegében 3 technológia-család fut: HTML + Javascript + CSS

- aki a fenti két részt ismeri, és mindekettőt műveli, hívnám én webfejlesztőnek, de még inkább "full stack"-nek.

- ezekből lehet úgynevezett "single page app"-ot is fejleszteni, amit én frontendfejlesztésnek hívnék

- és elmehetsz design/UX irányba is, amiből még mindig érthetsz a végső honlapok összerakásához (HTLM+JS+CSS), de amit így csinálsz mindig csak prototípus lesz, amit aztán egy frontend fejlesztő csinál meg véglegesre


A webfejlesztés, ha komolyan veszed, ugyanúgy szoftverfejlesztés, mint egy fullos játék vagy banki rendszer elkészítése. Vannak általános elemei a fejlesztésnek, amiket idővel nem árt megtanulni, nagyon sokfelé ezzel kezdik a képzést. Ilyenek a különböző algoritmusok, ezek matematikája. Ezen túl pedig vannak a technológiák, amik jönnek-mennek, és sokan csak ezek ismeretét hívják webfejlesztésnek, mert sokfelé ezzel is el tudod adni magad.

2021. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 5. 12:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen terület érdekel téged jobban.


Ha a felhasználói felületet akarod kialakítani design alapján és animációkat akarsz csinálni, akkor az a front-end. Ha azt akarod beprogramozni, hogy mi hogy működjön a háttérben (pl. regisztráció, adatok elmentése, stb.), akkor az a back-end.


Alap HTML/CSS mindenképp kell.


Ha front-end érdekel, akkor kell még JavaScript. Ha van már egy kis gyakorlatod benne, akkor tanulj meg legalább egy CSS keretrendszert (pl. Bootsrap) és egy JS keretrendszert (Vue.js, React, Angular), hogy gyorsabban tudj dolgozni. SASS már akkor lehet jó, ha egy nagy projekten dolgozol és jól megy a CSS.


Ha back-end érdekel, akkor PHP és MySQL. Ha jólegy, akkor Laravel keretrendszer.


Ha ingyenes oktató anyag kell, akkor YouTube-on keress rá ezekre a kulcsszavakra, ha van 10-20 dollárod, akkor Udemy-n keress egy oktatóanyagot, aminek 4.5 legalább az átlag értékelése és a legtöbben veszik.

2021. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!