Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programot (legideálisab...

Milyen programot (legideálisabb egy Linux-os lenne) tudnátok arra ajánlani, amivel egy rel. egyszerű, de jól kinéző HTML weblap alapja programozás nélkül, vagy kevés programozással, grafikus szerkesztéssel összerakható?

Figyelt kérdés

Kezdetnek egy olyan struktúrát szeretnék, mint ami az afféle amatőr webmúzeumoknál, gyűjtői oldalaknál szokott lenni:

Elemenként egy táblázat, amiben van cím, leírás, egy, esetleg több kép, ill. egy link, ami a bővebb leíráshoz visz.


Ilyesmiről szólna lényegében az én elképzelt hobby oldalam is.


A terv az lenne, hogy mivel a táblázatok ugyan arra a sémára épülnének fel, így csak a vázat szeretném szerkesztéssel összehozni, utána már azt szeretném, hogy PHP-val átírom a weboldalt úgy, hogy csak egy TXT fájlba keljen beírnom a címet, tartalmat, a képek hivatkozását, illetve magát a linket.


Viszont az egyszerűség kedvéért, magával a vázzal nem szeretnék csak szöveges, szövegszerkesztőben írt HTML kóddal foglalkozni. Valami olyasmire gondoltam, mint ahogy egy prezentációkészítő-készítőnél, kiadványszerkesztőnél tud az ember grafikusan szerkeszteni.



2021. márc. 15. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan program, amivel ezt normálisan meg lehetne csinálni, sem Windowsra, sem Linuxra.

Normális alatt azt értem, hogy legyen szabványos, legyen reszponzív, legyen formázható kizárólag CSS segítségével...


Kézzel összerakni egy ilyen táblázatot azért nem olyan nagy kihívás, viszont célszerű használni valamilyen grid rendszert, hogy ezzel ne neked kelljen foglalkoznod.

2021. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress rá a static site generator kifejezésre. Én a hugo-t ajánlom, sokan szeretik:

[link]

2021. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, bocs, nem olvastam végig a kérdésed. Valószínüleg nem ez fog kelleni neked, ezeknek általában nincs grafikus felületük.
2021. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

"PHP-val átírom a weboldalt úgy, hogy csak egy TXT fájlba keljen beírnom a címet, tartalmat, a képek hivatkozását, illetve magát a linket"


Ehelyett célszerűbb lenne egy Wordpress.

2021. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

BlueGriffon, BlueFish, SeaMonkey Composer, stb.

De ezektől csodákat ne várj. Arra jók, hogy nulla HTML (és CSS, JS, stb.) tudással el tudj készíteni egy-két rém egyszerű, statikus weblapot. Ráadásul attól, hogy nálad jól néz ki, még nem jelenti azt, hogy másnál, más böngészőben is jól fog kinézni. Ki tudja, hogy melyik szerkesztő mire milyen kódot generál a háttérben.

Ha kicsit pofásabb dolog kell, akkor keress valami ingyenes, sablon-alapú "tárhelyet" (mint pl. a wix, akármennyire is rühellem a reklámjait), tényleg egész jól kinéző oldalakat össze lehet kattintgatni, persze, a forráskódra nem sok rálátásod és beleszólásod lesz. (Azt is macerás megoldani, hogy egy az egyben átvidd másik tárhelyszolgáltatóra.)

Vagy kitanulsz valamilyen CMS-t. Drupal, Joomla, e107, Wordpress, van annyi, hogy dunát lehetne rekeszteni velük.

...

Vagy elkezded megtanulni a webes technikákat. :)

2021. márc. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, 5-ös válaszolónak köszönöm szépen a tartalmas választ!


Viszont a BlueFish-ről én úgy tudom, hogy csak kódot lehet benne szerkeszteni, grafikusan összekattintgatni nem. Vagy tévedek?


"el tudj készíteni egy-két rém egyszerű, statikus weblapot"

Pont ez lenne a cél. Már csak azért is szeretném egyszerűre és statikusra megcsinálni, mert ami tartalmat fel szeretnék rakni rá, ahhoz abszolút egy olyan weboldal dukálna, ami akár még egy béna, egymagos, <2GHz-es csóró/elavult hardveren is pillanatok alatt betölt.

2021. márc. 16. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha nem tudsz kódolni, akkor egy CMS (Joomla, Wix, Wordpress, Squarespace) való neked, vagy alternatívaként felmész Fiverre, esetleg keresel egy ügynökséget és készíttetsz egy oldalt. De remélem tudod hogy egy weboldal üzemeltetése (nem csak elkészítése) pénzbe kerül?


Ha a haverom lennél adnék tárhelyet de erről lecsúsztál :(

2021. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!