Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriánál a Single channel...

Pszicho88 kérdése:

Memóriánál a Single channel ramokból összerakható 2 darab is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néztem az árúkeresőn, hogy van single, dual, quad channel ram. Mostanában a dual channelesek mnnek nagyon.

Ezeknél ugye meg van határozva, hogy 2x2, 2x4 GB és az órajel. E mit jelent pontosan?


Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz

HX426C15FBK2/8

Ez azt jelenti, hogy én akkor 2 darab 4 gigás ramot kapok?


DDR 4- eset akarok venni.

Ha single channelesből veszek mondjuk 8 gigát, akkor abba később lehet még majd 8 gigát rakni ha az alaplap támogatja?


Köszi a válaszokat.



2018. márc. 11. 11:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Melyiket érdemes választani?

Kingston vagy Corsair?

2018. márc. 11. 12:31
 2/7 anonim ***** válasza:

single 1 db

dual 2db és kit is


olcsó alaplapok 2db

középkategóriás alaplapok 4db támogatnak

nagyobb alaplapok 8db is

2018. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez 2db 2666os 2x4GB

[link]


2400mhz nem jó ?

olcsóbb is

[link]

2018. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

A gyártók általában azért adják dual-/quad channel kiszerelésben (pl 2x4/4x4), mert például játékokban a dual channel valamivel több fps-t tud bisztosítani, de ez 4-8Gb-oknál teljes mértékben elhanyagolható.


Ha esetleg most vennél bele 8 Gb-ot, de késóbb tervezel venni bele még 8-at, akkor egyértelműen single channel kiszerelést vegyél.


Ha 4 vagy több ram-slot-os alaplapod van akkor abba nyugodtan rakhatsz akár három ram-ot is ha nincs szükséged, vagy pénzed még 2x8 at beleteni, itt csak az alaplaphoz tartozó kis "füzetkében" meg kell nézni, hogy melyik slot-ba kell tenni a 3-mat pl.

2018. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Nem is tudom. Nekem magasabb órajelű ram jobb lenne.

Krucial -ról nem hallottam még. Milyen márka?

Ha megveszem belőle a kettőt majdnem ott vagyok, akkor is.

Nem akarok 6-7-8 ezer forinton spórolni, ha a másik magasabb órajelű, alacsonyabb a késleltetése és megbízható márka.


Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz HX430C15PB3K2/8

CL 15


vagy


Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/8

CL 16


lenne a jobb?

A CL mennyire jelentősen befolyásol bármit is?

Válasszam a magasabb órajelet?

Fel fogja ismerni majd az alaplalom a 3000 vagy 3200 HHz órajelet?


Van ezekről a memóriákról teszt?

Olvastam a Corsair márkánál, hogy sok embernek a 3000 ből csak 2400 -et ismert fel és a Biosban fel kellett vele ismertetni, átállítani valamit és utána jó lett. Ezért akarok inkább Kingstont.

2018. márc. 11. 12:48
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ha esetleg most vennél bele 8 Gb-ot, de késóbb tervezel venni bele még 8-at, akkor egyértelműen single channel kiszerelést vegyél. "


Köszönöm. Megfogadom a tanácsodat.

Mivel most a teljes gépet cserélem, így mindenképpn jobbnak látnám csak egyben 8-at venni bele. Nem sokat fogok rajta játszani. Filmet nézek, zenét hallgatok és az a 8 bőven megteszi nekem.


Tudsz esetleg olyan oldalt ahol vannak tesztek a memória órajel (MHz) és a késleltetési időkről?

Nem tudom, hogy milyet válasszak. Bár nm célom a játék, de örülnék ha egy jó 6-8 évig nem kéne hozzányúlni a géphez.

2018. márc. 11. 12:56
 7/7 A kérdező kommentje:

Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 3000MHz HX430C15PB3/8


Valószínűleg ezt fogom választani.

Néztem még egy általam nem ismert márkát is a 8 gigás memória modulok közül, de mivel számomra nem ismert, így nem merem megvenni.


Crucial Ballistix Elite 8GB DDR4 3466MHz BLE8G4D34AEEAK

3466 MHz -n üzemel CL 16 mellett

Valaki ismeri a márkát?

Lehet, hogy ismert, csak nem vagyok otthon a jlnlegi PC -s infókban.

2018. márc. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!