Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan és hol lehet találni 0...

Hogyan és hol lehet találni 0 tapasztalattal frontend fejlesztő állást(informatika szakos hallgatóként)? Milyen projekteket és portfoliót érdemes csinálni, mit érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Programtervező informatikus szakos hallgató vagyok és szeretnék találni június-júliusra már valami gyakornoki lehetőséget frontend webfejlesztés területén, de egy-két álláshirdetést leszámítva a legtöbb junior/gyakornoki állásnál már elvárnak min. 1 év munkatapasztalatot illetve a másik probléma az, hogy nagyon szerteágazó az a plusz tudás ami "jó ha van", azaz hiába van nekem pl. közpészintű tudásom HTML,CSS,JavaScripttel, valahol mindig van valami plusz, pl. NodeJS,SQl,Angular,Vue,React,Redux,TypeScript vagy valami amit még így elvárnak vagy pl. 1 év tapasztalatot valamelyikben.

Úgyhogy szeretnék tanácsot kérni tőletek, hogy mi az amire még 3 hónap alatt rá kéne feküdjek? Van egy kb. alapszintű React tudásom(props,state,hooks,jsx mennek) meg emellett most próbálok még CSS-re jobban ráhasalni meg a JS-re de most komolyan nem tudom, hogy mit lenne érdemes csinálnom, hogy találjak valami munkát, igazából fizetés nem is érdekelne, csak hogy legyen valami tapasztalatom így egyetem mellett.

Szóval milyen projecteket csináljak, mi az ami már megfelelő, tudnátok-e küldeni pl egy ilyen oldalt vagy referenciamunkát?

Mit fejlesszek addig, inkább tanuljam meg a Reduxot is vagy a TypeScriptet?

Illetve milyen teszt szokott ilyenkor lenni ha eljutok odáig? Csak JavaScript meg CSS alapok?

Ja és hol tudnék találni ilyet, ahol ugye előnyként hogy nappali informatika szakos hallgató vagyok, semmi munkatapasztalattal és betanítással tudnának foglalkoztatni ilyen 1000-1200Ft-os órabérért kb?

Köszi előre is, bármilyen hasznos tanácsot meghallgatok nagyon szívesen és nagyon hálás lennék a segítségnek!


2021. márc. 21. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
15%
Jelenleg sehol, 2 év tapasztalattal se vesznek fel sehova. A covid itt is rombolt. Csak 5-10 év tapasztalattal állnak veled szóba. Talán a járvány után javul a helyzet (ha addig nem megyek a vonat elé).
2021. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csatlakozz valami futó hobbi projekthez, egyrészt mentorokat találsz, másrészt nagyon értékes egy junior önéletrajzban az, hogyha be tudod írni, hogy már dolgoztál igazi csapatban éles projekten.
2021. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És ilyeneket hol lehet találni?
2021. márc. 21. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!