Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen szinten kell ismerni...

Milyen szinten kell ismerni egy programnyelvet, hogy az ember megpályázhasson egy junior fejlesztő állást?

Figyelt kérdés
Mintafeladatot mondotok? Pl Python vagy java, de akar front-End is jöhet, mondjuk az még nem megy annyira. Végzettségem nincs hozzá így a tudást kell produkálnom gondolom..
2016. okt. 4. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Egy nyelv ismerete az égvilágon semmire nem elég.

Technológiák, tervezési minták, módszertanok, adatszerkezetek, algoritmusok, kiegészítő nyelvek (pl sql) ismerete is kell, meg gyakorlat.

Az, hogy ismersz pár utasítást egy nyelvből az 0.

2016. okt. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Egy pár kérdés először is:

- El tudod mondani, hogy mi is az az osztály és mi az objektum?

- Milyen újdonságokat hozott a Java 8 a 7-hez képest?

- Használtál már adatbázisokat a programodban? Milyen fajta adatbázis-kezelőket ismersz? Mi az az ORM?

- Tegyük fel, hogy egy játékot készítesz. Hogyan oldanád meg azt, hogy a játék felvehető legyen?

- Használtál már verziókezelőket? Mi a különbség a Git és az SVN között?


Pár feladat:

1) Adott ez az osztály: class Demo {}. Oldd meg, hogy ebből az osztályból legfeljebb egy példány létezhessen csak!

2) Írj egy egyszerű kis konzolos kvízjátékot, ami kapcsolódik egy általad választott relációs adatbázis-kezelő rendszerhez. Az adatbázisnak legyen egy táblája, ami tárolja a kérdés szövegét, 4 rá adható választ, és a helyes választ, illetve hogy a kérdés hány pontot ér, ha helyes választ adnak rá. A játék addig megy, amíg az egyik kérdésre a felhasználó hibás választ nem ad - ekkor írja ki, hogy hány pontot szerzett. A program kérjen be ekkor egy nevet, és az adatbázis egy másik táblájába (ami tárolja a nevet, a játék befejezésének időpontját és az elért eredményét) mentse is el a nevet és a szerzett pontjait. Végül írjon ki egy toplistát, ahol a 10 legjobb játékos eredményeit láthatja.

3) Most derült ki, hogy nem lesz pénz adatbázisra, szóval XML fájl(ok)ból dolgozzon a 2. pontban megírt program!

4) [3 évvel később] Bocs, mégis adatbázis kell, mert jött pénz a céghez és már futja szerverre.

5) Készíts egy interneten játszható kétszemélyes amőba játékot! A játéklogika teszteléséhez készíts jUnit teszteket!

2016. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Remek, hogy a kérdésem alatt jött rád a szófosás, de ezzel semmire sem válaszoltál, azok közül amikről érdeklődtem. Pedig szerintem egyértelműen fogalmaztam, lásd #2 tökéletesen megértette mire vagyok kiváncsi.


#2 Köszönöm a tartalmas választ sajnos ez még sok nekem. De pont ezért kérdeztem, hogy képben legyek valamennyire. :)

2016. okt. 4. 18:48
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Látom nehéz a felfogás.
2016. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jókat írt a második, de azért ezt ne úgy gondold, hogy egy ültő helyedben kell ezeket megírni. Ha így lenne, akkor szerintem kihalnának a programozók, egy kezdő ezt maradéktalanul nem tudná megcsinálni. Ilyeneket én inkább úgy szoktam látni, hogy kiküldik jelentkezés után a feladatot e-mailben, aztán visszaküldöd megoldva amikor kész vagy, interjún pedig rákérdeznek olyanokra amikre lehet egyből válaszolni, meg megnézitek együtt a "házifeladatod" kódját.
2016. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!