Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Vettem egy domaint a forpsi.hu...

Vettem egy domaint a forpsi.hu-n, van egy Raspberry Pi apache2 szerverem. Hogy kössem össze a domain nevem a szerverem ip-címével?

Figyelt kérdés

Egy youtube videót követek az első webszerver beüzemelésől, és addig okés hogy a raspberryn mit kell ügyködni. A csávó a google domain felületet mutatja, de ettől nagyon eltér a forpsi.

Azt tudom, hogy a Raspberrym ip-címe dinamikus, ezért felteszem, hogy ha a mostanit írnám be a forpsi oldalára, az egy hónap múlva már nem menne. Tudok egy olyan szkriptet írni, ami naponta beköszön a forpsinak hogy heló, most erről az ip-ről hosztolnék weboldalt a domainemre?

Bocsi mindenkitől, irtó kezdő vagyok. Köszi minden választ:)



2021. márc. 22. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ez a kattanás hogy jött, hogy piről futtasd az oldalt?
2021. márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért zavarna téged:D

Itt porosodott az asztalomon, plusz tanulnék belőle sokat

2021. márc. 22. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
Kell egy DNS szerver is a pire, meg még egy, mert a .hu megköveteli, hogy kettő legyen. Be kell konfigurálnod a pi DNS szerverét, majd a másikat is, a domainnek meg meg kell adni a 2 gépnevet ahol a DNS szerver fut.
2021. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy NAT mögött, akkor közvetlenül kell az internetre csatlakoznia a Raspberry Pi-nek. A Forpsinál pedig a DNS szerkesztésébe be kell írni az IP címet.

Dinamikus IP gondot jelent, mert IP váltáskor manuálisan kell frissíteni.

Ha routert használsz, az megint probléma, akkor ez a megoldás nem fog működni, pontosabban a routernek támogatnia kell, de névszervert elég komplikált létre hozni.

A Raspberry Pi-nek pedig 0-24 órában kell mennie, és ez nem egy erőgép. Érdemes megnézni, hogy a fogyasztott áram árából milyen szolgáltatást kaphatsz. VPS már havi 450 Ft-ért van, azon sokkal egyszerűbb webszervert beállítani. Sőt, az infinityfree.net ingyenes korlátlan webtárhelyet ad, amit saját domainen használhatsz, kb. hasonló lesz a sebessége, mint a Raspberry Pi-s megoldás lenne.

2021. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2 no offense, csak kíváncsi voltam a négyes által vázolt okok miatt, csak lusta voltam leírni.
2021. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudod megcsinálni, hogy a Pi-n a használt dyndns szolgáltatást frissíted, ott lesz egy olyan hostneved, ami ezzel mindig az aktuális pub IP-re mutat. Ha ezt megugrod, akkor szinte kész vagy, a forpsi kezelőfelületén regisztrált zónában létrehozol erre egy CNAME rekordot és kész vagy.
2021. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 jaj de koszonom, mukodik!!! el se hiszem annyit tokoltem mar vele
2021. márc. 25. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:

kiegészítem az előttem szólókat:

dynu.com-on felveszed az host-od. a forpsi-nál megadod a dynu névszervereit és a dynu kliensét telepíted otthon.

nekem simán megy így a wildcard is, dinamikus IP-vel.


(nyilván levelezőszervernek van VPS, meg a normális weblapokhoz is külön, de pl arra tök jó, hogy a tesztszervert, vagy a nas-t vagy épp a dvr-t normálisan el lehessen érni. :) )

2021. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!