Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Keretek! 3 keretből állna az...

Keretek! 3 keretből állna az oldalam! Az egyik egy vékonnyabb bal oldali, ebben csak a menü gomblennének a másik a fejléc, a 3. pedig az lenne amiben megnyínnak a linkek! ?

Figyelt kérdés

Az a gondom, h hiába rakok linket a bal oldali keretben aminek a target mezőjében a fő oldalrész neve áll!Akkor is új oldalon akarja megnyitni!

Szóval azt akarom, hogy csak a fő rész frissüljön ha más linkre(gomra kattitok a bal oldali keretben) akkor az a fő részben nyíljon meg!De mindíg új oldalon hozza ki azt az oldal amit szeretnék megjeleníteni a fő keretben?

Mit tegyek?

Nem nagyon értek most kezdtem hozzá Macromedia Dreamweaver 8-al de már itt megakadtam..

Nagyon köszi a segítségeket előre is!


2010. aug. 28. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Olvasd végig ezt: [link]


Gondolom ilyesmit szeretnél: [link]


Szerintem az a baj, hogy a "fő" framedből nem hivatkozól rendesen a "megjelenítő fame-re" Amit kültem 2. linket...ott nézd meg aa oldal forrását, és rögtön érthető lesz.

2010. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én írtam ez első hozzászólást. Gyorsan összedobtam neked egy frames oldalt. Bár én "papíron" csináltam, mert nem szeretem az ilyen szerkesztő progikat. Ajánlom te is csináld "papíron" Ne a dreamweaverrel.

1: Hozz létre egy index.html fájlt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>Három rész</title>

</head>


<frameset rows="64,*">

<frame name="szalagcim" scrolling="no" noresize

target="tartalomjegyzek" src="c.html">


<frameset cols="150,*">

<frame name="tartalomjegyzek" target="fokeret"

src="a.html">

<frame name="fokeret" src="b.html">

</frameset>


<noframes>

<body>

<p>Ez egy kereteket tartalmazó weblap, az Ön böngészője

azonban az ilyen

lapokat nem támogatja.</p>

</body>

</noframes>


</frameset>

</html>


2:Hozz létre egy a.html állományt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>A</title>

</head>

<body>

<p>Ide jön az oldal menüje</p>

<li><A HREF="elso.html" TARGET="fokeret">Menü1</A><BR></li>

<li><A HREF="masodik.html" TARGET="fokeret">Menü2</A><BR></li>

<li>menü3</li>

<li>menü4</li>

</body>


</html>


3:Hozz létre egy b.html állományt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>B</title>

</head>

<body>

Ide jön az oldal első betöltésekor megjeleníteni kívánt tartalom.

</body>


</html>


4:hozz létre egy c.html állományt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>C</title>

</head>

<body>

Ide jön az oldal címe

</body>


</html>


5: csinálj egy elso.html állományt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>Első</title>

</head>

<body>

első

</body>


</html>


6:Csinálj egy masodik.html állományt.

Másold bele ezt:

<html>

<head>

<title>Második </title>

</head>

<body>

második

</body>


</html>



-------------------------

Remélem tudtam segíteni, valószínű az a baj a frames szerkezeteddel, hogy a menü hivatkozásnál nem adtad meg targettel (target="ahol meg akarod nyitni") hol nyiljon meg az oldal. Az hogy hogy hívják azt a framet ahol meg szeretnéd nyitni, az index.html-ben kell megadnod a frame name -nél. Remélem segítettem valamennyit.


UI: Ma már nem nagyon divat a frames oldal. Inkább próbáld css-el megformázni, ahogy neked tetszik.


Üdv. Lacitomi

2010. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az első linket nééztem, vagyis láttam már majd jobban áttanulmányozom..

Azért progizok mert.. Naggyon az elején vagyok..

De nagyon..

Ami csináltál mindjárt kipróbálom

KÖSZII!

2010. aug. 29. 17:20
 4/6 A kérdező kommentje:

css nek mi az értelme sokat nem hallottam még róla..

Bonyolult?

2010. aug. 29. 17:27
 5/6 anonim ***** válasza:

A css kicsit bonyolultabb mint a html. Én is az elején vagyok a dolgoknak, ~9hónapja tanulom. Azért ajánlom, hogy papíron csináld, mert komplett oldalakat nem fogsz tudni összerakni csak programmal. Viszont ha már papíron megy, érteni fogod mit miért csinálnak a szerkesztő programok. A css lényege, hogy a html-ben csak a tartalmi rész legyen, és minden más ami a kinézetre vonatkozik egy stílusfájlban(css) van meghatározva.

Sokat kell seggelni mire belemászik az emberbe használhatóan, de megéri. Ajánlok egy tutorialt. Én is ezzel kezdtem anno. Szerintem nagyon hasznos.

Első rész: [link]

2010. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Chidori Raikiri válasza:
a css csak formázásra való.. ha van egy html vagy xhtml oldalad akkor egy külön stílus lapban (syle.css vagy akármi.css)tudod megformázni az oldalad (fontok, linkek, divek, meg minden) ezt a stílius lapot meg hozzárendeled egy <link> taggel az összes oldaladhoz, így ha változtacc akkor csak a stíluslapon kell, nem kell az összes html filet átírni :) naggyából ez a css de ennél sokkal többre képes :) Ajánlom figyelmedbe w3c schools-t
2010. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!