Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblaphoz, ha tarhelyet es...

Weblaphoz, ha tarhelyet es persze melle domaint veszek akkor a webtarhely ad hozza adatbazist. A honlapom keresofunkcioja, hogyan fog mukodni?

Figyelt kérdés
Ha egy blog szeru oldalt akarok letrehozni amin tobb post is van akkor a keresofunkciot hogyan lehet osszekotni a webtarhelyes adatbazissal? bonyolult megoldalni, hogy minden cikkhez kulcsszo parosulna es azok alapjan lehetne keresni az oldalon.

#honlap #webtarhely
2021. nov. 16. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy leprogramozod. Ilyen egyszerű.


A kérdésed ezzel egyenértékű:


"Ha egy konyhai szekrényt akarok letrehozni amin többfelé nyíló ajtó is van akkor a L csapok bemarásai miatt keletkezett illesztési problémát hogyan tudom megoldani a bútor összeállításánál? bonyolult megoldalni?"

2021. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
tehát nem bonyolult, ha értesz hozzá, és ez a szakmád
2021. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"egy blog szeru oldalt akarok letrehozni"

Akkor miért nem csinálsz egy blogot?


Ingyenesen is regisztrálhatsz ha csak blogolni akarsz, de ha saját kell, akkor keresel egy szolgáltatót: a legtöbb már ad valamilyen 1 kattintásos CMS telepítőt, kiválasztod a wordpress-t (az konkrétan első sorban blog motor), kitöltöd a mezőket és már használhatod is.


A wordpress pont erre való (és nem arra amire sokan akarják használni: pl 12.000 termékes webshop... vááá, a szőr feláll a hátamon a hülyeségtől)


Nyilván a webtárhely mellé jár adatbázis is, vagyis nem tudok olyan fizetősről így 2021-ben, amihez ne járna (WP-nek bármilyen kommersz mysql megfelel majd, nincs extra igénye).

Arra figyelj azért, hogy ne a legolcsóbb tárhelyet vedd és legkisebb csomagot, mert az azért kevés lesz hozzá. Kb valami közepeset nézz ki és azon el fog futni gond nélkül.


A további beállításáról pedig találsz 1000+1 youtube videót.

2021. nov. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Wordpress tárhely kell neked, tarhely.eu-nál a legegyszerűbb.


Van hozzá kupon kódom is, 5% kedvezményt ad:


KUPON9701E5075

2021. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek a valszt.

Rosszul fogalmaztam.

A front end reszvel abszolut jo vagyok igy a back end resz kerdeses nalam.

blogot nem akarok, mert jobb egy nem sablon cucc.

Az, hogy nehez ugy ertettem, mivel adnak tarhelyet igy kb "csak" az adatbazist kell kitoltenem es letrehozni a kapcsolatot.

Anno probalkoztam sajat szerveren gyakorolni, de az akkori gepem szar volt hozza.


kerestem tutorialt es konyvet is rola, de nem nagyon talaltam, szoval ha tudtok linket, hogy mikent tudom osszehozni annak orulnek.

2021. nov. 17. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát backend-re szükséged lesz mindenképp, hogy összekösd a frontendet az adatbázissal.

A frontend alatt amúgy mit értesz? Teljesértékű (angular/react) frontend és elég egy REST API mögé? Mert akkor lumen-re építve (pl) könnyű összedobni.

2021. nov. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

sajnos a keretrendszereket meg nem sajatitottam el.

Csak abbol indulok ki, hogy onszorgalombol csinaltam egy applikaciot.

ruby/ nokogiri megy a hatterben es ugyebar html css stb a front resze.

az appot a cegem is hasznalja mar :D


szoval ha talalnek egy megfelelo videot vagy vmi leirast mar az sokat segitene, mert eddig nem talatam olyat, hogy ha pl az oldalamon levo cikkeket akarom elmenteni az adatbazisba az hogyan mukodik...

2021. nov. 18. 22:48
 8/10 Argloss ***** válasza:

A legtöbb olcsó tárhelyen PHP lesz a szerver oldali nyelv és MySQL/MariaDB adatbázissal operálhatsz. Nagyon sok dologra oda kell figyelni, ha ezt nulláról akarod felépíteni.

Ha nem tanulás a cél, akkor jobban jársz egy WordPress-el. Nagyon jól lehet témázni és sokkal biztonságosabb lesz, mint amit elsőre össze tudnál másolgatni valahonnan.

2021. nov. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A legtöbb olcsó tárhelyen PHP lesz a szerver oldali nyelv és MySQL/MariaDB adatbázissal operálhatsz."


Igen, ezért én javasolnám is, hogy engedd el a francba az osztott webtárhelyeket. Még php esetén is sok a szívás velük ha nem Joomla vagy Wordpress oldalt akarsz, hanem kicsit összetetebb, komolyabb weboldalról van szó (több php extension-t igényel pl).

Vagy VPS vagy docker-be csináld meg és megvan oldva az egész. Azt használsz amit csak akarsz. :)

2021. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi a felvilagositast.

Azt hittem egyszerubb ez az adatbazisos keresos dolog.

2021. nov. 21. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!