Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Regisztráció nélküli webáruház...

Regisztráció nélküli webáruház nagyon para?

Figyelt kérdés

Kezdő webfejlesztőként gondolkozok azon, hogy valóban szükséges-e a regisztráció az online vásárláshoz?

Mert ha azt nézzük sem felhasználói, sem üzemeltetői szempontból alig van előnye. Az előnye max annyi hogy a felhasználó a személyes fiókjában vissza tudja nézni az előző rendeléseit. Az üzemeltetőnek semmi előnye abból ha regisztrációhoz kötött az áruház, a vevők adatait és rendeléseit a rendelési űrlap kitöltésével is tárolni tudják. A regisztráció pedig nem zárja ki a hamis rendelés lehetőségét, kamu adatokat ott is meg lehet adni.


Vagy van bármi más előnye/hátránya a regisztráció nélküli webáruháznak? És törvényes?



2022. jan. 5. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Bárcsak követné minden webáruház, hogy nem követel regisztrációt. Teljesen legális, amíg megfelelnek az adatkezelési elvárásoknak.
2022. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbb helyen van "vásárlás vendégként" opció is.
2022. jan. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem kötelező sok helyen regisztrálni, de ilyen esetben pl az utánvét opció nem opció, online fizetés, címnek meg ha pl easybox vagy automatához kéred még a név is mindegy.
2022. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 Tényleg, az eszembe sem jutott hirtelen.

#1 Esetleg linket tudnál küldeni, hogy milyen törvényeknek kell megfelelni?

2022. jan. 5. 19:30
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Hát nem tudom. Mikor bringát raktam össze, elég sokat rendeltem, elég para lett volna minden alkalommal újra megadni a szállítási meg számlázási adatokat, illetve kaptam kedveznényt is. Látom hogy pontosan mit rendeltem korábban, így utánrendelni is tudok. El van mentve a bankkártyám, csak le kell okézni a bankba. Csak előnyöket tudok felsorilni a regisztráció mellett.
2022. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Európai Únió és a GDPR elvei lájkolják a kérdésedet.
2022. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ha 1x vásárol valamit és elteszi a számlát fizikálisan akkor oké.

De ha egy barom ember aki mindig neked fog emaileket írkálni/hívogatni hogy küld el neki megint a számlát mert nem működik a rendelt dolog, akkor idegesítő lesz és bárcsak lenne regisztráció ahonnan letölteheti...

Sokszor az emberek még azt sem tudják milyen szállítási címet és emailt adtak meg jelenleg. KERESD A TŰT A SZÉNAKAZALBAN!

És ha még nem volt elég, olyan telefonhívásokat is kaptunk lecseszésekkel amely 1 hét idegesség után kiderült hogy nem is a mi Eshopunkban rendelt...

2022. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Számomra hihetetlen, hogy nem látod a fiók előnyeit. Használtál valaha webáruházat?
2022. jan. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hátránya például, hogy a felhazsnáló minden egyes vásárlásánál pötyögheti be újra és újra az adatait. Ez sok vásárlásnál már kényelmetlen
2022. jan. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A vevő adatainak ismételt bepötyögése néha a böngészővel is megoldható, viszont nem látod át rendeléseid, pl: ismételt rendelés és egyéb kényelmi funkciókról le kell mondani. Nem tudom fizetésmódok nem regisztrált vevőnél mennyire korlátozottak, de azt is el tudom képzelni, hogy vannak.
2022. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!