Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Működő weblap php kód hozzáfér...

2105as kérdése:

Működő weblap php kód hozzáférés lehetséges ?

Figyelt kérdés

Rég nem foglalkoztam webprogramozással, mostanában újra neki kezdtem.

HTML,CSS,JS,PHP,SQL ezeket használom. Ha F12 billentyűvel a vizsgálóban működő weblapoknál nem találok php kódot, viszont én létrehoztam egy .php fájlt és abban megtalálható és szerkeszthető is.


PHP szerver oldani, így ahhoz nem fér hozzá a felhasználó, így PHP-ban validációkat nem tudja kijátszani mint a JS-et, JS át is állítgatja nem majd mert az kliens oldani csak.


Valaki tudna segíteni benne, hogy mi honnan érthető el, hogy kell védeni a kódot stb. ?

Illetve csak olyan kritikus kódrészeket kell php-ban ellenőrizni, ami utána az adatbázisba kerül? A többi mehet JS-ben ?



2022. jan. 9. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na erre kíváncsi vagyok. Ezt a kérdést vagy egy bot nyitotta, ami bámulatos lenne, vagy valaki, aki automatikus fordítóval tette fel a kérdést.
2022. jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2022. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivan? XD
2022. jan. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha lafisoft reinkarnációja lenne. Elképesztő a hasonlóság!


[link]

2022. jan. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

"Ha F12 billentyűvel a vizsgálóban működő weblapoknál nem találok php kódot, viszont én létrehoztam egy .php fájlt és abban megtalálható és szerkeszthető is."


valószínűleg nem futott le a php kódod valamiért és a webszerver kihányta a felhasználónak úgy ahogy van, normális esetben ilyen nem fordul elő, nézd át a beállításaidat


"hogy kell védeni a kódot stb. ?"

php <fentebb>, kliens oldali javascriptet pedig felesleges védeni, aki akarja az módosítja, lehet ilyennel [link] játszadozni, de felesleges


"Illetve csak olyan kritikus kódrészeket kell php-ban ellenőrizni, ami utána az adatbázisba kerül? A többi mehet JS-ben ?"


ellenőrzés kell, kliens oldalon azért, mert nem kerül sokba ellenőrizni és legalább nem pazarlod a szerver idejét felesleges kérésekkel


szerver oldalon azért, mert nem bízhatsz meg a kliensben

két szöveg osztás, szorzásnak nincs értelme, ahogy nullával való osztásnak se, szóval ott is érdemes ellenőrizni, ami nem kerül adatbázisba

és olyat is láttam már, ahol képfeltöltésnél az illető PHP kódot töltött fel, amit később le is tudott futtatni, mert nem volt ellenőrzés stb.


és kliens oldalra se dobjuk ki a dolgokat csak úgy, ott is kell szűrni, mert: [link]

[link]

2022. jan. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
5 - figyeld, és van egy barom aki komolyan akar válaszolni :D
2022. jan. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"5 - figyeld, és van egy barom aki komolyan akar válaszolni :D"

Igen és köszönöm is neki. Lehet kicsit furcsán fogalmaztam, de mostanában nem sűrűn írok magyarul.

2022. jan. 9. 13:47
 8/8 anonim ***** válasza:

#jan. 9. 01:57

Hát ez már beteges! 🤣

2022. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!