Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Kell adatvádelmi nyilatkozat,...

Kell adatvádelmi nyilatkozat, illetve ha igen akkor kinek az adatait kell kiírni?

Figyelt kérdés

Sima weboldal, sem sütiket sem más személyes adatokat nem kezel.

Ebben az esetben is kell adatvédelmi nyilatkozat, hogy ezeket közöljem a felhasználóval?

A domain illetve tárhely az én nevemen van mint magánszemély, a vállalkozást én csinálom majd viszont számlázni nem én fogok, hanem egy másik családi cég tevékenységi köre lett kibővítve és a cég fog számlázni.


Ebben az esetben kinek a nevét és adatait kell feltüntetni a weblapon?



2022. jan. 11. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az adatvédelmi tájékoztató az adatkezelésről szól. Ha nincs adatkezelés, akkor nincs is miről beszélni. Tájékoztathatnád ugyan a jogairól az általános szöveggel, de nem tud milyen jogot érvényesíteni, ha nem kezelsz adatot.

Ugyanakkor van egy olyan eljárás is, hogy egyes - jellemzően nagyobb - adatkezelők a praktikusság és elérhetőség miatt itt tájékoztatják az ügyfeleket az offline adatkezeléseikről is (pl. kapcsolatfelvétel, ajánlatkérés, szerződéskötés, számlázás), és ide már be vannak írva az adatfeldolgozók is, ha külsős cégek is érintettek az adatkezelésben (pl. tárhelyszolgáltató, könyvelő/számlázóprogram szolgáltatója). A kérdés relációjában a számlázást végző másik cég erősen adatfeldolgozó szerepben lesz (a te [adatkezelő] megbízásodból az átadott személyes adatokkal meghatározott célból az utasításod szerint adatkezelést végez), erről mondjuk az érintettet is tájékoztatni célszerű, hogy értse, miért más számláz amikor veled áll jogviszonyban. Legalábbis nekem ez ugrik be, de ezt szakember mondja meg, ne egy anonim fórum tagja.


A többi feltüntetendő adat pedig már a fogyasztóvédelmi jellegű, pl. az impresszum, feltételezve hogy valamilyen szolgáltató/eladó mégis csak vagy, és lesznek ügyfelek.

2022. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én céges oldalakra szoktam tenni egy általános adatvédelmi tájékoztatót.

Ha valaki felhív telefonon vagy emailt ír, akkor már megtörténik az adatkezelés.

Csak azért, hogy ne tudjanak belekötni ebbe.

2022. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kerülsz adatokat akkor nem kell.
2022. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezelsz*
2022. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 Erre esetleg neten van valami példa, hogy milyen szöveget érdemes kitenni?
2022. jan. 11. 18:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Néha összetettebb mint gondolnánk.

Ha a weboldal tartalmaz 3. fél integrációit, akkor mindenképp kell.

Lehet itt facebook / google ... api, statisztika, akár csak egy google font.

De a szolgáltattató, és céges adatok, céges képviselőt - adatkezelőt, fel kell tüntetni.

Még ha nem is közvetlen a weboldalon, hanem közvetetten keresnek meg, pl. email, telefon...


Amúgy az egész túl van tolva, mert csak a szabályosan működő cégekre nyom bürokráciát. Amelyik akarja, úgy is megkerüli, és csak látszatra nyugtatja a felhasználót, mint a google és facebook amiért nem rég kapott is pár milliárdos büntit.

De ha szigorúan vesszük a szabályzást még az ezt felügyelő hatóság se felel meg neki egészében. :-D

2022. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!