Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha csinálok egy funkciókban...

Ha csinálok egy funkciókban megegyező, de dizájnban eltérő oldalt egy már létező oldallal és felrakom a netre akkor megszegek valamilyen törvényt?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ. Ha az adott oldal tartalma jogvédett, akkor szerzői jogot sért.

De ha nem jogvédett, akkor nem. Sőt, vannak olyan speciális esetek, amikor nem csak funkcióban, de dizánban megegyező oldallal sem sértesz jogot.

Pl. ha egy fizetős (vagy ingyenes) témát, illetve rendszert használ az érintett weboldal, és te ugyanazt használod. Ha jogszerűen megvetted, használhatod akkor is, ha a versenytársad is ugyanazt használja.

2022. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Írok egy konkrét példát. A Flatsome egy nagyon népszerű WordPress webáruház témacsomag (de nem az egyetlen), ezt 59 dollárért akárki megveheti. Nagyon jó ruha webshop kinézet van hozzá (aki ilyen webáruházat szeretne, tényleg ajánlom). Ruha boltnál sokan átveszik a nagykereskedők katalógusait. Képeket és szövegeket, a nagyker ezt megengedi, jogszerűen felhasználható (persze kell szerződés, de utána használható).

Tételezzük fel, hogy te dolgoztál egy ruha webáruháznak, ami ezzel ment. De sajátot indítasz. Megveszed a Flatsome témát (megteheted), és szerződsz ugyanazokkal a nagykereskedőkkel (ezt is megteheted). A végeredmény, egy az egyben ugyanolyan webáruház, ugyanazokkal a képekkel, ugyanazokkal szövegekkel, ugyanazzal kinézettel stb. Viszont mégsem sértesz szerződi jogot vele, mert legálisan megvetted a témát, és szerződtél a nagykerrel stb.


Az más kérdés, hogy ez után a lemásolt oldal tulajdonosa kb. mindennek lehord (és igaza van), de jogilag semmit sem tud tenni.

2022. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2 annak a jogi hátterét felvázolnád, amiről meséltél?
2022. ápr. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kérdésben funkciók van, nem tartalom. Ha olyan egyedi fejlesztés van az oldalon, amelyik kizárólag a számukra készült, és jogvédett, akkor azt nem veheted át.
2022. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem olvastam el rendesen.
2022. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De mire gondol a kérdező?

Egy weboldalt akkor sem másolhat le teljes egészében, ha egyébként minden "lopott cuccot" ő maga készített el ugyanolyanra.

A desing-oknál meg más a helyzet, használni lehet, de ellopni azt sem.

Egy chat felület meg nem számít lopásnak, vagy egy fórum, mert ezek a funkciók alapvetőnek számítanak.


De megnézném, ha lekoppintod "legálisan, jószándékból" a youtube, vagy mondjuk az otp weboldalát, mennyire fognak tapsikolni örömükben.

2022. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Ezek szerintem nem csinálhatok egy saját videó megosztó oldalt és tehetem fel a netre?


Vagy vegyük ezt az oldalt alapúl. Nem csinálhatok olyan oldalt mint ez? Kb ugyanezeket lehetne csinálni ott is, pár dolog lenne max másképp. Illetve a designe térne el.

2022. ápr. 2. 00:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindkettőt megteheted. Nem sokat értettél meg az eddig leírtakból.

Egyedi dolgokat nem vehetsz csak át.

Ha lefejlrsztesz egy új kérdezősködő oldalt (vagy programozót megbízol vele), akkor lehet neked is ilyened.

Néhány millió elég hozzá.

Szerintem itt nincs védett megoldás.

Videómegosztód is lehet.

Azt már ki tudod hozni 20-25 millióból.

Vegyünk egy ruházati webshopot.

Nem lehet olyan menüpontod, hogy férfi, női, mert máshol is van?

Ha így lenne, akkor egyetlenegy lehetne csak a világon.

Ahol dolgozom, van egy napi akció.

Facebookos játékkal van összekötve.

Na, az le van védve. A neve és a menete is. Ezt nem veheted át. De napi akció nálad is lehet.

2022. ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2022. ápr. 2. 10:28
 10/11 anonim ***** válasza:

A funkció nem jogvédett.

A tartalom és a konkrét kód ellopása lenne gond.

2022. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!