Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Reatcban mikor érdemesebb...

Reatcban mikor érdemesebb class komponenst használni?

Figyelt kérdés

Még a reactban kicsit kezdő vagyok, de én úgy látom hogy igazából mind a kettővel ugyan azt lehet csinálni. Kerestem különbségeket, de mindenhol csak a state-et és a lifecycle metódusokat írták. De igazából a fgv komponensben is megoldható mind a két dolog.


Van ezeken kívül más különbség is? Van amikor valamelyik kényelmesebb? Esetleg sebességben van különbség?


Ha kb semmi különbség, akkor ti mi alapján döntitek el, hogy melyiket használjátok?


2022. ápr. 20. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Az osztályok előnye a:

-magasabb szintű absztrakció lehetősége

-kódújrafelhasználás

-egységbe zárás

2022. ápr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Normál esetben a class olyasmi, mintha egy dologhoz tartalmazó több függvényt és változót összeraknál, de ezek majd leginkább class alapján létrehozott objektumon végeznek műveleteket. Lehet subclass-t a class-ból létrehozni ami által az előző összes képessége átjöhet igény szerint és kiegészíthető új dolgokkal.

pl:

class: jármű

tulajdonságok: jelen sebesség, irány, x, y koordináta, ajtók száma, utasok száma, szín

metódusok: gyorsít, lassít, balra kanyarodik, jobbra kanyarodik


subclass az előzőből örökli (örökölheti) az összeset + még hozzárakunk pár dolgot

class: különleges jármű

tulajdonságok (+): csík színe,felirat színe, villogó színe, szirénázás hangja

metódusok: villogás be_ki, szirénázás be_ki


Ha most létrehozzuk a "különleges jármű" osztály alapján az objektumunkat, akkor a villogás be_ki és a gyorsít metódus is működik majd rajta.

2022. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

#2-esként jegyzem meg ez az általános, és nem azért írtam, mert KELL, hanem mert érdemes tudni mi a jellemző előnye általánosságban, DE:


[link]

"In older React code bases, you may find Class components primarily used. It is now suggested to use Function components along with Hooks, which were added in React 16.8. There is an optional section on Class components for your reference."


Szóval inkább nem a class-t használd.

2022. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 köszi ezt tudom :) viszont ugye a react alapvetően az ilyen öröklődést nem javasolja így viszont már számomra nem világos a classok előnye.


#3 akkor így igazából jól értem hogy mióta van useState és useEffect azóta inkább a függvény alapú komponenst érdemes használni?

2022. ápr. 20. 14:10
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
egyáltalán miért használsz reactot? szeretsz értelmetlen dolgokat csinálni és tanulni?
2022. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 köszi a választ.Azért mert érdekel. Elmondod hogy miért értelmetlen, és mi lenne az értelmes?
2022. ápr. 24. 12:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös a vanilla JS guy, aki az az elektronokat is kézzel pakolja a regiszterekbe like a real man
2022. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5 máshogy teszem fel a kérdést: miért jó neked egy AngularJS szintjén lévő katyvasz libraryt megtanulni, amikor létezik egy hatalmas, működőképes, modern keretrendszer amit úgy hívnak, hogy angular? Miért jó a JSX neked? (erre a kérdésre adott válaszod érdekel leginkább)
2022. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 ezt miből következtetted ki?
2022. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na így már sokkal értelmesebb a kérdésed. Alapvetően erre nem tudok válaszolni. Mindenképp szeretnék tanulni valamit, és a react és az angular között vacilláltam. Úgy vettem észre, hogy a reactot többen használják, és több hozzá a segédanyag. Emiatt esett erre a választásom. Ki fogom próbálni az angulart is mindenképp.
2022. ápr. 24. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!