Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Diagram generálása, zoom...

Diagram generálása, zoom alapján adatlekérés mivel lenne jól megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan megoldást keresnék, amivel meg tudnék jeleníteni egy vonaldiagramot egy hosszabb időintervallumra, de belenagyítva újabb lekérdezés alapján tudnék részletesebb megjelenítést végezni.


Hasonló megoldásra gondolok mint a jqplot ezen példája:

[link]


...azzal a különbséggel, hogy nagyításkor csinálna egy újabb adatlekérdezést, és a backend által átadott adatpontok ennek függvényében lennének részletgazdagabbak - itt tehát a frontend a kérdés.


A jqplot-ot egyébként használtam régebben is, van szerintetek olyan megoldás mostanság, amit érdemesebb lenne megnézni helyette?


Saját rendszerű üzemeltetésben kellene futnia, tehát nem külső szolgáltatást keresnék.


Ti hogy látjátok ezt a kérdést?



2022. jún. 12. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem néztem meg a kódot, de elméletben scroll eventre raksz egy listenert, ami az aktuális nézetben egyrészt zoomol, másrészt elküldi az aktuális nézet kezdő és végpontját backendnek, ami visszaküldi a frissített, részletesebb adatokat.
2022. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően ennél ki lehet jelölni a diagram egy területét, amit a meglévő adatok alapján nagyít.


Lehet kérni újrarajzolást, de nem tűnik ideálisnak (idő az újragenerálás), valamint nem tűnik olyan egyszerűnek a kijelölt terület alapján beállítani.


Emellett nem vagyok biztos abban, hogy manapság nem létezik-e olyan megoldás, amit inkább érdemes használni helyette, és esetleg azon nekiesni...

2022. jún. 13. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Hmm, na de ha zoomoláskor több adatot jelenítünk meg, akkor legalábbis részben újra kell rajzolni.
2022. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, plusz meg kell szerezni az intervallum elejét és végét, újragenerálni az adatokat, majd a diagrammot is.


Nem tudom, mennyire érdemes jqplot-ot használni manapság, esetleg van-e célszerűbb eszköz helyette.

2022. jún. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!