Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Érdemes AWS vagy Oracle ADB...

Érdemes AWS vagy Oracle ADB adatbázisra váltani? Wordpress oldalak

Figyelt kérdés

Érteni értem hogy nem gond neki feldolgozni több millió lekérést is bármikor, de viszont ha mondjuk az AWS adatbázisa másik országban van, akkor nem lesz lassúbb az oldal a ping miatt?

Nem tudom elképzelni hogy gyorsan működhet-e ez a dolog vagy lassúbb lesz az oldal mint volt.


2022. jún. 14. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

A fizikai távolság lesz a lehető leglényegtelenebb szempont egy alkalmazás/weboldal sebessége szempontjából.

Ezer másik tényező sok nagyságrenddel többet fog lassítani rajta.

2022. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Normális és átlagos körülmények között célszerű amit csak lehet, helyben tartani. Nem is csak az elérési idő miatt (bár az is ronthat, akár számottevő mértékben is a teljesítményen), hanem mert így csökken a stabilitás. Két szerver van már képben, és ha a kettőből az egyik nem elérhető, vagy ha a kettő közötti kapcsolat megszakad, akkor az egész működésképtelen lesz.
2022. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is ezért bizonytalan vagyok, elég sokat terhel a 200000 termék. Nem tudom jobb lenne egy másik VPS-re rakni külön az adatbázist (1 szerverterem) vagy pedig az AWS/Google Cloud megoldása amely sosem esik ki (load balancerek, több helyről futnak/másolják egymást).
2022. jún. 15. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Milliszekundumokról beszélünk, miközben egy átlagos PHP oldal század vagy rosszabb esetben tized másodpercek alatt tölt csak be... Még ha a világ másik felén van az adatbázis azt a 100-300 ms-ot nem fogod észrevenni.
2022. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom. Szervertermen belül meg aztán végképp nem.
2022. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es, azt írtad hogy 100-300ms, ez minden lekérésre érvényes? Mondjuk ha 20db adatbázis lekérdezés van egy oldalban akkor x20= 2-6 másodperc csak ez?
2022. jún. 23. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!