Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha fórumot szeretnénk létrehoz...

Ha fórumot szeretnénk létrehozni + néhány cikk, milyen jó, ingyenes vagy tényleg olcsó lehetőség van? Magyar vagy angol nyelvű?

Figyelt kérdés
Régen volt a G-Portál, de rossz szomszédság, bénaság, mit ajánlanátok 2022-ben? Igen, bölcsész vagyok, béna vagyok. :D

2022. szept. 27. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Fórumra én a phpBB-t vagy SMF-et ajánlom, ezek ingyenesek és van Magyar fordítás is.

Cikkekhez a WordPress jó, ehhez is van Magyar fordítás. Illetve ehhez van egy bbPress bővítmény, ez is egy fórum, akkor jó, ha az oldalt és a fórumot egy regisztrációval szeretnéd.

2022. szept. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, régen a phpBB fórumok voktak a kiràlyak, de szokhoz kwllett vmi tudás, g-portàlt nwg síkhülyén is tudtam csinàlni, lett egy jó kis fórumunk.
2022. szept. 27. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik fórumhoz fog kelleni minimális tudás. Fel kell tudni telepíteni, be kell tudni állítani. A phpBB admin menüje kicsit nehezebb, cserébe rengeteg szolgáltatást és beállítási lehetőséget tud. Én a phpBB-t ajánlom, ha komoly fórumot szeretnél, jelenleg ez a legjobb ingyenes fórum motor. A beállítások nagy részét csak egyszer kell megcsinálni, utána maximum moderálni kell, ez a része már egyszerűen kezelhető.

Ami nehezebb lesz, hogy legyenek rajta felhasználók. Facebook csoportokban lehet népszerűsíteni, meg az ismerőseid és barátaid körében, de a tapasztalat, hogy az indulás nehéz lesz.


Ha egyben szeretnéd a cikkeket és a fórumot, az sajnos egy elég erős kompromisszum lesz, a bbPress közel sem tud annyit, mint a phpBB. Ráadásul a kezelése sem biztos, hogy egyszerűbb lesz, mint írtam a phpBB-t egyszer kell beállítani, ezért én inkább két külön oldalt készítenék, egy fórumot, és egyet, amin cikkek vannak.

A WordPress-hez kelleni fog valamilyen téma, hogy pofásabb legyen. Sok cikk olvasható arról, hogy ingyenes vagy fizetős témát használjunk-e. Céges oldalhoz egyértelműen fizetőst ajánlok, de személyes oldalakhoz, blogokhoz és tanuláshoz meg gyakorláshoz az ingyenesek is megfelelnek. A lényeg, hogy megbízható témát válassz, azaz olyant, amit a szerzője rendszeresen frissít és karban tart, ellenkező esetben kompatibilitási és biztonsági problémák lehetnek vele. Sajnos sok ingyenes téma nem felel meg ennek a követelménynek, ezért nem mindegy a választás. Adok pár linket megbízható ingyenes témákhoz.

[link] - ezen több magazin/blog téma is van, a te oldaladhoz pl. a ColorMag vagy ColorNews témákat tudnám elképzelni.

[link] - itt a Magbook témát érdemes megnézned.

[link] - szerintem ez a legjobb ingyenes WordPress téma, több kinézet is van, illetve prémium verzió is elérhető. Az Elementor Free kinézeteket érdemes választani. Az előnye, hogy már az ingyenes verzió is rengeteg beállítási lehetőséget kínál. A hátránya, hogy kicsivel nehezebb a kezelése, mint a fentieknek, cserébe ha megtanulod, sokkal jobban egyedire szabható. Fentebb azt írtam, hogy céges oldalakhoz prémium sablonokat ajánlok, de az Astra Free határeset, kisebb céges bemutatkozó oldalakhoz megfelel.

Ha fizetősben gondolkozol, akkor még nagyobb a választék, mint ingyenesben. A prémium sablonoknál kevésbé kell tartani, hogy nem lesznek hozzá frissítések (főleg ha neves készítőtől vásárolsz). Az ára változó, körülbelül 10.000 Ft körül kezdődnek (ennyiért már tudok jót javasolni), az átlag árak 20-25.000 Ft körül vannak, de az igazán komoly témákért 100.000 Ft felett is elkérnek (általában ezek ügynökségi licenszek, azaz nem csak egy oldalon használhatóak, és webfejlesztő cégek szokták megvásárolni, akik utána tovább értékesítik az ügyfeleiknek).


Amire még szükséged lesz, az webtárhely és domain név. Ennek az ára szolgáltatónkként változik. A domain regisztráció kb. 1600-2000 Ft/év. A tárhely kb. 5000 Ft/év költséget jelent az elején, de később ha a fórumod méretes lesz, akkor már nagyobbat kell bérelni hozzá.

Vannak ingyenes tárhelyek, de ezek korlátozott tárterületet adnak, van ahol az adatforgalom sem korlátlan. Ebben az az üzlet a szolgáltató részéről, hogy ha kinövöd, remélhetőleg akkor is náluk maradsz és megveszed a fizetőst. Fórumhoz szinte biztos, hogy nem lesz elég az ingyenes tárhely. Ha csatolmányokat és avatarokat engedélyezed, akkor semmire nem elég párszáz MB, de csatolmányok nélkül is könnyen megtelik. Ingyenes tárhely inkább pár tagos kis fórumhoz felel meg, ahol minimális a beszélgetés, és a régi témákat törlitek, hogy ne foglalja a helyet (ez utóbbi egy fórumnál rossz ötlet, mivel pont az a lényege, hogy a több évvel ezelőtti írások is visszaolvashatóak).


Ha nem tudod egyedül megcsinálni, a kezdő lépésekben szívesen segítek. De a többi már a te munkád lesz, legfőképp a moderálás és az emberek hozása.

2022. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!