Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szakdolgozati témának mit...

Szakdolgozati témának mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kezdtem utolsó évem a főiskolán informatika szakon. Weboldalt szeretnék készíteni diplomamunkának, de nem igazán van téma ötletem. A mentorom nem igazán szeretne ajánlani témát, úgy gondolja, hogy nekem kellene legyen ötletem. Tudnátok ajánlani weboldal témát?

2022. okt. 5. 19:16
 1/6 Argloss ***** válasza:
61%
Csinálj online bögre üzletet raktár készlet menedzselő rendszerrel összekötve. Ha nagyon ráérsz lehessen egyedi bögrét is tervezni.
2022. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mentorod nem azért nem ad ötletet, tippet, mert rosszat akar neked.


Pontosan azért bízza rád, hogy a kreativitásod fejlődjön és önazonos lehess.


Későbbiekben a megrendelőid már fognak adni témákat, ám az egy másik fajta kreativitás, amikor meg kell felelni az elvártaknak, kért dolgoknak, kritériumoknak.


Valamelyik hobbidat vagy érdeklődési körödet próbáld eladni a weboldal által. Nézz az adott témákban referenciákat inspirációként stb.


Élvezetesebb magadnak kreálni, mint meghatározottakat. (Legalábbis én így vagyok vele.)


1-est felesleges lepontozni.

Jómagam se vagyok bögre - fan, sőt, nem szeretem a giccset, nyomtatott stb dolgokat.

Ettől függetlenül azt is lehet kreatívan tálalni, főleg ha elmerül az ember a témában és rájön az se két kattintásból áll.


Bármelyik tárgyról lehet weboldalt szerkeszteni, ami pl körülötted van.


A sima gemkapocstól a járművekig.

Mindennek van marketingje, tervezéstől a kivitelezésekig sok mindenről lehet írni bőven.

Alapanyag minőségektől egészen az elérhetőségekig.


Weboldal szerkesztés mindenütt ott van, ahogy sok minden is körülöttünk.


Sose tudhatod később, hogy ki milyen témával keres fel. (No és jobb kesst kínál.)

2022. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ui.: már ha ebben szeretnél dolgozni kényelmesen.
2022. okt. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ebben szeretnék dolgozni mindenképp, viszont nem igazán mondanám magam kreatív személynek.


Még mindig nincs konkrét ötletem. Ami beugrott eddig, az egy receptes oldal, egy város oldala, amire azt kaptam, hogy tömeg dolog. Sok olyan projekt volt már. Nem kellett még leadni az ötletet, az az egy szerencsém.


Nőként is inkább a backendes részt szeretem. Egyszerűen semmi ötlet, de köszi, elkezdem gondolkodni valamilyen irányban

2022. okt. 26. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Én albérlet portált csináltam.


Közöm nincs az ingatlan piachoz (vagyis annyi, hogy kiadunk mi is lakást) és nem is érdekel igazán.


Csak azért választottam, mert egy generikus téma, amit a végtelenségig lehet bonyolítani, de még sem kötelező túltervezni ha elakadnék.


Tudsz ilyeneket csinálni:

-Autentikálás, különféle szerepkörökkel

Pl.: Moderátor tud törölni hirdetéseket, admin meg felhasználókat is

-admin felület

-webpush notification

-időzített események. Pl.: hírlevél küldése minden héten a legnézetebb hirdetésekről

(A hirdetésere kattintást is lazán tudod mérni, azzal, hogy megnézed hányszor kérték le az adott hírdetést)

-Tudsz statisztikákákat csinálni

stb...

-Keresőt bele rakni

-pagination

stb...


Végtelenségig tudod bonyolítani és sok érdekes dologba bele tudsz nyulni.


A recept oldal nem ilyen. Ott valamennyire limitált mennyit tudsz alkotni és olyan ötlet, ami érettségi HTML feladatoknál jön elő.

2022. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Argloss ***** válasza:

Szomorú, hogy nem szeretitek a bögréket, de a bonyolíthatóság lett volna a lényeg. Azért mégis csak egy diplomamunkáról van szó.


A recept oldal szerintem jó ötlet:

- felhasználók is tölthessenek fel receptet, akkor kell autentikáció

- legyen moderátor aki ellenőrzi a recepteket, akkor máris kellenek szerepkörök, kétfaktoros autentikáció sem hülyeség

- admin oldal nyilván kell a felhasználók kezeléséhez stb.

- ha receptek, akkor nyilván kell képfeltöltés, szövegszerkesztő, akár videofeltöltési lehetőség is

- a recepteket a felhasználók értékelhessék, írhassanak véleményt róla

- ha vannak felhasználók, akkor lehessen receptgyűjteményeket csinálni

- ha vannak receptek, akkor abban keresni is kell, ételeknél vannak allergének, szóval jól szűrhető keresés kell, amihez a receptfeltöltés is jól meg kell tervezni (ha jól csinálod, akkor megoldhatod, hogy meglévő alapanyagok alapján is lehessen keresni)

- hírlevél lazán lehet a heti legnépszerűbb receptekből

- ha van mindenféle recept abból lehet étrendet összeállítani

- ha van étrend, abból lehet kalóriákat számolni, mindenféle kimutatást csinálni

- mindenféle receptből lehet különböző diéták alapján étrend javaslatot tenni

- ha van étrend, akkor lehet bevásárló listát csinálni, netről árakat begyűjteni, becsült költséget írni

- stb

2022. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!