Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerülne egy ilyen...

Mennyibe kerülne egy ilyen weboldal, illetve egy ugyan ilyen applikáció?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó ötletem, mindenképp szeretném megvalósítani!


Gondolom a weboldal olcsóbb, úgyhogy ezzel kezdeném, majd talán, ha szükség lesz rá, applikáció is lehete.


Egy olyan oldalt szeretnék, ahol google maps szerű felületet lehet megnyitni!

Mindenképp szeretnék kártyás fizetést, regisztrációs felületet, helymeghatározást, ha engedélyezi a használó.

Reklám elhelyezés, folyamatos szerkesztési lehetőség felhasználói részről is.


Célom, hogyha valaki belép az oldalra, lássa maga körül a dolgokat, ahogy google mapsen is. Boltok, benzinkutak, stb.


Első körben csak Magyarország nagyvárosai, mai egyre lefele akár a falvakig is.


Nem szeretnék többet mesélni róla, hogy mi a konkrét terv és miből gondolom, hogy hasznos.


Arra keresném a választ, hogy hogyan induljak el az úton?

Hogy jó fejlesztőt, weboldal készítőt találjak, és az ötletem se lopják el?


Mennyi pénz kellene hozzá minimum és maximum?


Majd tervezek kft-t húzni rá, és próbálom előre fedezni a kiadásokat is 1-2 évig, amennyiben mínuszos lesz a kezdeti időszak.


2022. okt. 5. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár tíz millió Ft de inkább 100 milliós lesz a vége. De ebben mi lenne a nóvum? Mert ezt rengeteg app tudja már, nem csak google hanem open street map alapon is. Ebbe nem érdemes bele kezdeni, mert túl sok értelme nincs. Egyébként ezt natívan is tudja a google kereső. Pl. a wheelmap.org még azt is megmondja ha valaki kerekesszékes, hogy be tud-e egyáltalán jutni az adott helyre és pont erre jó, hogy egy adott hely környékéne megmondja, hogy mi van (és mondom még azt is, bónuszként, hogy ha valaki kerekesszékes mert mozgássérült, az adott helyre be tud-e jutni). Szóval kb. feltaláltad a spanyol viaszt.
2022. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Más helyen tapogatsz, de mindegy is 🙂

Mi kerülhet ebbe 100 milliókba, illetve pár tíz millióba?

Azt mondod, hogy az összes weboldal, ami kezel térképet, mind 100 milliós tétel volt?

2022. okt. 5. 23:18
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Akkor nézzük ami tolja fel a költségeket:


"Reklám elhelyezés, folyamatos szerkesztési lehetőség felhasználói részről is." Ez már is megdobja egész komolyan az egészet. És még bele se kalkuláltam, hogy esetleg a felhasználó szerkesztheti az alaptérképet.


"Mindenképp szeretnék kártyás fizetést, regisztrációs felületet, helymeghatározást, ha engedélyezi a használó." Ehhez ugyan vannak ingyenes sablonok, de pl. akár egy OTP Simple és valami számlázó rendszer integrálása megint nem az a feladat ami 5 perc. Ez sem egy olcsó, nyilván vannak rá "olcsó" megoldások. Meg vannak szolgáltatók aki ezt csomagban oda adják és akkor "egyszerű" az integrálás, de akkor meg az üzemeltetés során fizetsz nekik nem kevés jutalékot. Tehát vagy megveszed ezt a szolgáltatást készen (és akkor tényleg csak pár száz ezer Ft ez a rész) vagy integrálod.


Azért elmondanám, hogy msot egy kőműves is már elkér egy napra 80 000 Ft-ot ha meg kicsúszik a KATA-ból meg az ÁFA mentességből akkor ez rögtön 80 000 Ft+ÁFA lesz (per nap). /10 000 Ft/óra/


Miután nem ismerjük a feladatot ezért egy becslést leetett rá adni. Főleg mert amit írtam a leírásod alapján neked nem is tetszik, hanem ennél többet akarsz. Pl. a Wheelmapnél volt egy hír egy pár éve, hogy a fejlesztése már akkor 2000 munkaóra fölött volt. 2000*10000 (kőműves órabérben)=20 MFt. És nem programozót hanem kőművest számoltam.

2022. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ!

Nem vagyok programozó, és nem tudtam, hogy egy ilyennel 2.000 órákat kellene dolgozni.


Azt gondoltam, hogy a google maps vagy waze vagy bármilyen térképes felület ad egy “csomagot”, amit használhatok az oldalamon, amin tudnak keresni.


(A reklámok elhelyezését például nem tekintem költségnek, mivel azt már az előre megfizetett bevételem egy részéből fedezném)


Egy egyszerű felületet szeretnék, egy egyszerű keresővel, térképpel.


Ha egy nagyon egyszerű verzióban szeretném elindítani, akkor sem lenne elegendő 3-5 millió ft hozzá?

2022. okt. 6. 00:06
 5/9 anonim válasza:
100%

Hát nézd.

Én 1 darab szoftverfejlesztő vagyok. A bruttó bérem 1,2 ezer forint havonta. Én backend fejlesztő vagyok, kell mellém legalább 1 frontend fejlesztő. Tegyük fel, hogy neki is ennyi a bére.

Ezek alapján 3 millióért dolgozunk neked 5 hétig, 5 millióért 2 hónapig.

Ebbe az időbe bele kell venni az igényeid felmérését, a tervezést, az átbeszélését, a köztes egyeztetéseket, majd a projekt végén a dokumentálást, átadást, élesítést.

Magára a fejlesztésre nem maradt kb semmi idő.

És most egy 2 fős csapatról beszélünk, ami valódi dolgokra nagyon nagyon karcsú, raádásul ugye 2 egyéni vállalkozó nyilván nem is annyira megbízható, mintha egy céget keresnél meg. Egy cég esetén meg nyugodtan szorozd meg a költségeket tízzel.

Mindezt azért, hogy legyen egy pont olyan alkalmazásod, mint a Google Maps, csak még fizetős is.

Ez nem üzleti terv, hanem saját magad tökön lövése és minden spórolt pénzed/hiteled elherdálása.

2022. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4: Amit az 5-ös is írt. Vannak apik meg van minden amit lehet használni. De onnan kezdve, hogy fizetős a cucc van egy rakás jogszabály aminek meg kell felelni. De számoljunk:


Legyen 5MFt a keret összeg (gondolom ezt úgy érted, hogy ÁFA-val, az összeg miatt ez már ÁFA körös) ez durván 4 MFt+ÁFA-t jelent. Kőműves órabérrel 400 óra, fejlesztői órabérrel (legyen 20 000 Ft/óra) max. 200 (jó esetben 250 óra)


Kb. egy igényes, részletes rendszerterv készítése ennyi. /amiben már benne vannak a grafikai elemek, a kapcsolódások stb./.

2022. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy akarsz konkrét és neked tetsző árajánlatot hogy a pontos specifikációkat nem írod le.


Ha olyan jó az ötlet, akkor megnyugodhatsz, hogy nem csak neked jutott először az eszedbe, maximum másfajta megvalósítást képzelsz el, illetve másra helyezed a hangsúlyt. Nincs mit ellopni.


Mikor kijött az iphone, az sem volt az első olyan érintőképernyős eszköz amin lehetett telefonálni is.

2022. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:)
2022. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk cégen belül van egy "egyszerűbb" oldal, ami nem is tud még olyan sokat, csak bizonyos folyamatok leírására képes, felhasználók, rendelések stb.. kezelésére, de nagyon alap szinten.


A befektetett óraszámok és fejlesztői fizetések alapján nagyon alsó hangon 150 milliónál tarthat a fejlesztés költsége.


Persze nagy cégeknek, ahol egyszerre 1.000 gépen fog futni már 1 millió dollár nagyságban árulnánk, ahogy hallom.

2022. nov. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!