Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Fuggoleges menu Flexbox-szal....

Fuggoleges menu Flexbox-szal. Miert nem tudom szepen kozepre helyezni a menu pontokat? Link a megjegyzesben

Figyelt kérdés

flex-direction: row-ban a justify-content mukodik es space betweennel szepen elhuzza a child elemeket, de most vhogy nem sikerul column directionban. Mit rontok el? Paddinggel siman meg tudom csinalni. Flexbox-szal nem lehet?

Illetve mikor kicsinyitem az oldalt a tobbi szekcio hatalmasnak tunik a menuhoz kepest, pedig a grid vonalak rendben vannak. Miert lehet ez? [link]



2022. nov. 14. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Két dolog:

Egyik, hogy nem az ul li, csak ul-t kell, másik a space-around után; lemaradt szóval


nav ul {

display: flex;

flex-direction: row;

justify-content: space-around;

}

2022. nov. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Koszonom, ralesek majd amint tudok.

es arra van magyarazat, hogy ha kicsinyitem a kepernyot akkor miert lesz nagyobb minden ures div mikor a gride line-ok nem valtoztak?


Egy hasonlo gyakarolatomnal a div-ek nem nyultak meg mikor uresek voltak.


Koszonom elore is az idodet es a segitseget.

2022. nov. 18. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, remélem jól írtam, mert utólag, lehet félreértettem a kérdést..
2022. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

En fogalmaztam rosszul:

ez lenne a problemam:

Teljes meretben a side nav-ban levo linkeket csak paddinggel lehet jobban szethuzni fel-le iranyba , hogy egysegesen foglaljak el a kitoltheto teret? Probaltam flexboxxal, de nem tudom "szethuzni" oket sehogysem.

2022. nov. 18. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudja elrendezni space-evenly-vel ha nincs meg a height, ha meg direkt megadod, akkor ugye annak meglesz a maga következménye.

Mondjuk nem vagyok nagy webfejlesztő, de ez már szerintem trükközés kategória lenne, ha úgy hagynád ahogy van, majd megfelelő időben pl: pageload vagy mi után js -el kiszednéd a heightet és módosítanád pár pixellel nagyobbra, akkor lefutna az space-evenly..



pl:

(nav ul li helyett)


nav ul {

display: flex;

flex-direction: column;

justify-content: space-evenly;

height:200px;

}


Mondjuk jó lenne (bár lehet van is) ha bizonyos paramétereket eleve így ki lehetne olvasni pusztán css-ből..

2022. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget.


lett egy ilyen megoldas, hogy


nav ul {

height: 100%;

display: flex;

flex-direction: column;

}


nav ul li {

flex-grow: 1;

display: flex;

flex-direction: column;

justify-content: space-around

}


A height kellett, nem hittem volna, mashol nem volt hasonlo "gondom:

2022. nov. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!