Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék tanfolyamot árulni...

Szeretnék tanfolyamot árulni videók formájában. Melyik a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nagy tudást átadni az embereknek, amit nem tanítanak felsőoktatásban és mellékjövedelemre lehet szert tenni vele.


Célom az lenne, hogy teljesen a kezdő szinttől elmagyarázom videókban a teljes tananyagomat.


Ez nagyjából 20x30-40 perces videót fed le első körben.


Amit szeretnék, hogy ne lehessen letölteni a videókat, vagy megosztani egy kattintással (tudom, a képernyő felvevők miatt úgyis megosztja, aki akarja, de azért egy kevésbé lopható megoldást szeretnék)

Illetve az oldalon egy fizetési lehetőséget, bankkártyával.


Szeretném, ha költséghatékony lenne, felesleges milliókat nem szeretnék belelocsolni.


Melyik lenne a legjobb megoldás számomra?

Weblap készítés?

Youtube privát oldal kezelés?

Telegram, discord vagy hasonló csoport használata?


Sajnos ebben nagyon nem vagyok otthon, de mindenképp egy jól átlátható, könnyen kezelhető, rendszerezett dolgot szeretnék.


Van sok szabadidőm, érdemes nekiállnom magam megcsinálni, videókból megtanulni hogyan kell, vagy bízzam rá valakire, akinek ez a szakmája?


Köszi előre is mindenkinek!


2022. dec. 29. 03:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Először nyiss egy vállalkozást
2022. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak már létező szolgáltatások, ahol előfizetéses rendszerben tartalmat tudsz csak a követőknek kínálni, pl. Patreon. Itt nem kell semmi kialakítanod, csak beregisztrálsz, beállítod az előfizetés feltételeit, majd feltöltöd a tartalmakat.


A letöltést, másolást nem fogod tudni megakadályozni. Ha valaki lelopja és továbbpublikálja, akkor jogtulajdonosként utána tudsz járni (több-kevesebb sikerrel), hogy eltávolítsák.

2022. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól látható, feltűnő helyen vízjelezni kell minden videót, hogy kinek a szellemi tulajdona. Így ha le is töltik, a vízjel alapján belehet majd azonosítani az eredeti szerzőjét.
2022. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A vállalkozást akkor fogom indítani, ha megvan már az oldal teljesen, az még legalább 1-2 hónap, mire összeteszek mindent.

Csak nem tudtam merre induljak.

A patreonnak utána nézek, köszi!


Vízjelezni fogok természetesen, de inkább az a bajom, hogyha többen szeretnének részt venni, és összedobják rá a pénzt, majd megosztják egymás között a tananyagot.


Gondolkoztam azon, hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, de még nem jutottam megoldásra ilyen téren.

2022. dec. 29. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sehogy nem tudod megkerülni, az összes OnlyFans ribinél is ezt csinálják: egy megveszi, majd felteszi egy közös fórumra vagy chatszobába az összes tartalmat, utána már ingyen terjesztik tovább. Az okosabb emberek összeállnak, csak a simpek fizetik abban a hitben, hogy exkluzív tartalmat kapnak.

Ami a képernyődön megjelenik, az lementhető. Ha pedig már ott van a gépeden, azt csinálsz vele amit akarsz. A zárt fórumok és csoportok azt is megnehezítik, hogy egyáltalán tudj róla hogy "megloptak".

2022. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak egy gyors kérdés:


Reklámozod magad, hogy ha fizetek egy bizonyos összeget, akkor előállsz nekem egy olyan tananyaggal, amit sehol sem tanítanak, és még pénzt is kereshetek vele?


Ne haragudj, nem ellened szól és nem is rosszból mondom, de kívülállóként eléggé átverés-gyanús lenne számomra a dolog.

2022. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem weplap legyen
2022. dec. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csinálj Udemy-n egy saját tanfolyamot.
2023. jan. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ezzel az a bajom látatlanban, hogy nem hiszem, hogy olcsóbban jobb minőségű anyagot tudsz előállítani, mint ami már fent van például egy Udemy kirzusban.


Az meg nem jelent versenyelőnyt, hogy "de az én tartalmam magyarul lenne", mert szoftverfejlesztés terén kötelező az angol, mint szakmai nyelv. Sok interjú eleve csak angolul folyik. Most is egy olyan itthoni pozícióra jelentkeztem, ahol a HR-es Londonból hívott fel és onnan kommunikál velem írásban is. Tehát nem is tud magyarul.


Szóval ha előtudsz állítani 40 órányi videó anyagot, egyéb forrásokkal együtt (pdf, ptt, githubon source kód stb...), ezen felül még a vásárlókkal fórumon beszélsz és segítesz esetleges problémákkal és ennek az árát 4.500 / vásárló alatt tudod tartani, akkor van esélyed.


... de még ott van az is, hogy teljesen új platformon tervezed ezt végrehajtani, tehát rengeteg marketing költség lesz, mire egyátalán rájön pár ember, hogy létezik a felületed.


Biztos átgondoltad?


Ha igen, akkor az oké és bocsi a zavarásért, de én sehogy sem tudok magamban elképzelni, hogy hogyan működhet egy ilyen oldal itthon, mert vannak rá próbálkozások és azok mind katasztrófák, ahol 10 órányi videó anyagért plusz pár blog posztért ki kell fizetned kb 30 ezret. Nyílván ez senkinek sem jó, csak oda téved pár palimadár, aki nem realizálja mennyire rossz deal és megveszi.

2023. jan. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na hol az oldal? És hol vannak a videók?
2023. nov. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!