Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet megcsinálni Firefox...

Hogy lehet megcsinálni Firefox alatt, hogy egy weboldal automatikusan pipáljon ki checkboxokat?

Figyelt kérdés
Az oldal nem az enyém, én csak böngészem. Van rajta néhány checkbox, ebből 3-4et ki szeretnék pipálni. Úgy néz ki, hogy betölt az oldal egy scriptet, ami automatikusan kipipálja az egyik checkboxot, de nekem 3-4 kellene nem csak az az egy. A beállítások minden újraindítás vagy x idő után elvesznek, sajnos, aztán pipálhatom ki őket megint egérrel. :/

2022. dec. 30. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Te is tudsz egy egyszerű szkriptet írni rá. Alapszinten ha szimulálni tudod néhány billentyű lenyomását, már az is elég. Például ha a gombok egymás után vagy alatt vannak, akkor a Tab gombbal ugrálsz köztük, a Space gombbal pipálod a dobozt. Ha van 3 gomb, legjobb esetben az alábbi kombinációval pipálható: Tab-Space-Tab-Space-Tab-Space. Ezek a leütések pedig bevihetők pl. Autohotkey/AutoIt programba és külön szkriptként futtathatók, pl. egy billentyűlenyomáshoz rendelve. Firefoxban is van külön szkriptfuttató kiegészítő (Greasemonkey, Tampermonkey), és oda is külön írható szkript, amelyik nyelvet vagy használatot praktikusabbnak találod: Tampermonkey - Javascript, Autohotkey - saját nyelv, AutoIt - BASIC-hez hasonló).


Másik megközelítés: ez nem valami cookie jóváhagyó ablak? Ha igen, és nem törlöd a sütiket, akkor a beállítást is megjegyzi az oldal, nem kell minden indításkor újra elfogadni.

2022. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Greasemonkey plugin és írsz rá JS-t ami bepipálja.
2023. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2: Kellene ahhoz a scripthez egy példa, anélkül nem tudom megcsinálni.
2023. jan. 1. 19:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Telepítettem a Greasemonkeyt és találtam egy scriptet, ami kipipálja a checkboxokat, de így sem jó, mert úgy látszik, hogy az oldal csak azután értelmezi őket, ha valamelyik checkboxra ténylegesen rá is kattintok. Ezt, hogy lehet megcsinálni.
2023. jan. 24. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!