Melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

Weboldal készítés/fejlesztés vagy programozás/szoftverfejlesztés?

Érdemes a könnyebbel kezdeni, hogy beletanuljak az informatikába?



2023. febr. 25. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
programozás/szoftverfejlesztés nehezebb, szerteágazóbb
2023. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy 1-es írta.
2023. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azzal érdemes kezdeni, aamivel foglalkozni akarsz a jövőben.
2023. febr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mindkettő tetszik. Melyiket ajánlanátok?
2023. febr. 25. 23:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Weboldal készítés/fejlesztés vagy programozás/szoftverfejlesztés"


Nem értem igazán a különbséget.


A "Weboldal készítés/fejlesztés" is programozás, csak konkrétan megnevezed a területet, amit nem is specifikálsz igazán. Hiszen itt is van frontendes és backendes. Meg persze komolyabb rendszereknél még további területetkre bomolhat. Van aki üzemeltetéssel, teszteléssel, rendszer integrálással stb...-vel foglalkozik még.


A "programozás/szoftverfejlesztés" meg általánosan leír az ITn belül kb 20 külön területet.


Tehát nem értem igazán a kérdést. Ezt ne vedd támadásnak. Mindenki volt kezdő. Ezzel nem rontani akarom az önbizalmad, csak kérlek kicsit bővebben fejtsd ki, hogy pontosan mire is gondoltál és nagyon szívesen segítek, akár privátban is.

2023. febr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Nem vettem támadásnak, inkább örülök, hogy vetted a fáradtságot és segítettél!:)


"meg általánosan leír az ITn belül kb 20 külön területet."

Megkérdezhetem, hogy milyen területeket ír le?

2023. febr. 26. 00:09
 7/15 anonim ***** válasza:

6# Rengeteg van. Sok módon lehetne kategorizálni, így inkább csak rákerestem a neten. Itt egy szemléltető válasz:

Answer to What are the fields for computer programmers/developers? by Richard Kenneth Eng


[link]

2023. febr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
5-ös azért van különbség van aki grafikailag tervezi meg csak a weboldal kinézetét van aki meg csak leiró nyelveket ismer ami nem egyenlő a programozással.
2023. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8# A frontend is programozás.


Többnyire Typescript-el Angular/Reactban itthon. Ugyan úgy van unit teszt írás, minimális logika is szokott a frontendre kerülni. Meg persze itt is lehet sonarral vizsgálódni lefedettséget, duplikációt stb..-t, meg különféle függőség analizátorokat is rászoktak küldeni.


Én személyszerint backendes vagyok, de attól még látom, hogy a frontendben is elég sok tényleges programozás van.


Olyan már nagyon elvétve van, hogy valaki csak HTML, CSS-el szórakozik.


A UX designer és grafikus igaz nem programozik már egyátalán, de az nem is "webfejlesztő", ezek emberek akik kiegészítik a fejlesztő munkáját.

2023. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Web annyiból nehezebb, hogy több "nyelvet" leírót kell aktívan használni, ami ráadásul eltérő platformokon másképp is reagálhat.

Szerencsére ma már nem olyan drasztikus mint anno IE korszakba, ma már inkább csak az iOS - apple különcködik.


Általános szoftver fejlesztésnél, többnyire egy nyelvre építenek, és annak számtalan lib -jét kell elsajátítanod.

A gond, inkább ott van, hogy tanulod A -t, de B -t kérik majd a munkahelyen.

2023. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!