Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha nulláról ingyen akarom...

Ha nulláról ingyen akarom megtanulni a weblapkeszitest akkor mi legyen az első anyag?

Figyelt kérdés
2023. máj. 18. 07:58
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
0%
Manapság egy a WordPress-el 10 perc össszekattintgatni egy weboldalt.
2023. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Akkor is ha interaktív? Nem értek hozzá csak azt hinném, hogy az első X órás tanulás után még nem leszek képes interaktív weblapot létrehozni, de az lenne a cél. Ezért kéne olyan kezdés amire utána ráépülhet sorba minden.
2023. máj. 20. 09:55
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy te a weblapkészítésről kérdeztél. Ilyet általában azért tanulnak, hogy sok pénzért egyedi oldalakat gyártsanak. Összekattintgatásért nem fizetnek annyit... Persze ha csak egy saját oldalt akarsz, az más, mondjuk ilyen megoldások régóta vannak, nem csak a WordPress, ezer másik is.
2023. máj. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:

Lehet nem ismerem a fogalmakat. (Sőt szinte biztos)

Szóval az interaktív weblap nem weblapnak számít pontosabban azt már valami másnak nevezik?


Igazából engem minden variáció érdekel, csak olyanokat is hallottam hogy a html-t már nem érdemes megtanulni.


Itt is elhangzott hasonló de inkább azt írták hogy nem azzal kell kezdeni. Hogy érdemes e megtanulni vagy sem az nem hangzott el.


Az is "probléma" hogy nem tudom mi az a WordPress.


Igazából rengeteg féle véleményt hallottam már attól kezdve hogy annyian vannak előttem hogy már nem érdemes belekezdeni a nulláról egészen addig hogy ezé a jövő. (Úgy értve hogy egy lehetséges jó megélhetési forma annak aki nem akar prgramtervezo informatikus szakra jelentkezni mert ahhoz kevésnek érzi magát)

2023. máj. 20. 10:09
 25/62 anonim ***** válasza:
51%
Már ott kezdődik a kérdés problémája, hogy a kérdező nem írta, hogy miért akar weboldal készítést tanulni, és hogy milyen módon, mert ha drag and drop akarja tanulni akkor a válaszok nagy többsége neki tárgytalan.
2023. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Az is probléma hogy azt se tudom mi az a drag and drop.


Valamint olyan dolgokkal se vagyok tisztában hogy hogy alakul a befektetett tanulási energia a későbbi penszerzeshez.


Ez lenne a cél hogy a ráfordított tanulás és a későbbi oraberben átszámítás (ami gondolom nagyon nehéz mert nem oraberben fognak fizetni a webalperz hanem egy konkrét ért fizetnek és nehéz megállapítani mennyibidombe fog telni). Ráadásul az se mindegy hogy egy mennyire telített piacban fogok bekerülni. Mindenesetre nem csak egy webcimmel rendelkező reklámfelület kellene mert azt ma már a mesterséges intelligenciával is meg lehet íratni.

2023. máj. 20. 10:18
 27/62 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én azt mondom, hogy felejtsd el az egészet. Egyrészt tele van a piac ilyen munkanélküli "webfejlesztőkkel". Másrészt mivel alapfogalmakat is tisztázni kéne, több éves tanulás állna előtted erősen bizonytalan kilátásokkal.
2023. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:

A html elavult. A html5 ami jelenleg van, de ez önmagában édeskevés, mert a weboldal stílusa nélkül csak egy váz, ahhoz kell a css3, de ezek ismerete is kevés, mivel manapság már többféle eszközön jelenítik meg a weboldalakat, ahhoz kéne tudni mi az hogy responzive weboldal, és ugye többféle keretrendszert kéne ismerni. Tudni kéne azt is mi a különbség a statikus és a dinamikus oldalak között.


A szerverprogram használata inkább már az adatbázis építés, php kategóriája, ami programnyelv, ezért kamilláztam miért ajánlgatja neki az egyik válaszoló, miközben azt se tudja mi az hogy weboldal, hogy épül fel, milyen a váza, mi az a layer és mi határozza meg a weboldal stílusát, milyen típusú weboldal és stb és stb. Egy oldalas vagy több és lehetne sorolni.


Interaktív weboldalon mit értesz? Hogy képzeled el?


Mert lehet nem ugyanaz szakmailag, mint amire te gondolsz. Interaktív jelentése amikor a felhasználó részéről cselekvést feltételez. Ilyen értelemben minden dinamikus weboldal interaktív, a gyk is.


Ha olyan weboldalra gondolsz, ahol mozognak az elemek és scrollozásnál térhatást kelt, akkor az Paralax weboldal is lehet, amúgy ha még interaktívabb és funkciókban gazdag weboldalra gondolsz, az már bizony programnyelv és azt úgy hívják Javascript. :D


Mit akarsz tulajdonképpen hogy ne adjunk felesleges tanácsot. Egyébként rengeteg értékes információt adtak itt a többiek, de ezek leginkább azoknak beszélnek akik tanulják vagy tanulták. Nem biztos hogy neked információ, mert lehet te egészen mást akarsz mint amilyen tanácsokat adtak neked.

2023. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Én a ráfordított energia (nem csak a későbbi munka, a tanulás is)/Ft lehetőleg magas arányát szeretném elérni.

Vagyis felesleges dolgokat nem szeretnék megtanulni.


Úgy gondolom a "mindent megtanulok róla amit csak lehet" hozzállás inkább a téma szerelmeseinek való

2023. máj. 20. 10:36
 30/62 anonim ***** válasza:
51%

"Valamint olyan dolgokkal se vagyok tisztában hogy hogy alakul a befektetett tanulási energia a későbbi penszerzeshez.


Ez lenne a cél hogy a ráfordított tanulás és a későbbi oraberben átszámítás (ami gondolom nagyon nehéz mert nem oraberben fognak fizetni a webalperz hanem egy konkrét ért fizetnek és nehéz megállapítani mennyibidombe fog telni). Ráadásul az se mindegy hogy egy mennyire telített piacban fogok bekerülni. Mindenesetre nem csak egy webcimmel rendelkező reklámfelület kellene mert azt ma már a mesterséges intelligenciával is meg lehet íratni."


Juj, azt se tudod mi az a könyvtár de már az árazásnál tartasz. Egyébként ott kezdődik az árazás, hogy van tudásod, de ha az alapdolgokat nem tudod, és azt se hogy pontosan mit akarsz, mert pl. nem mindenkinek kell interkatív weboldal, és van olyan vállalkozás vagy nagyobb cég ahol egészen más kell, és ha csak interaktív weboldalra alapozod a jövőbeli munkád akkor nem igazán tudom mit akarsz.


A weboldal készítés nem olyan hogy leülsz és bárhova dobálod a weboldal részeit és szerinted úgy vagány lesz. A weboldal szerkezetének is megvan a maga szabálya. De ez nem 5 perces tanulás, az interaktív weboldalak meg már programozás is. Van aki 5 évig tanulja egyetemen felsőfokú angol nyelvvizsgával.

Az árazással vagy elfoglalva miközben még alapdolgokkal se vagy tisztába.

Az árazás az több szempont szerint történik. A tudásod alapján is, amit a szerződésben fel is kel tüntetni, hogy ne kerülj olyan helyzetbe amivel pereskedhetnek is, mint itt valaki mesélte hogy egy drag and dropos beígért valamit a megrendelőnek, amit nem tudott elkészíteni, és a programozó javította azt amit nem tüntetett fel a szerződésben az illető, hogy ő ahhoz nem ért.


A drag and drop az leginkább felhasználóknak való, akik ingyen el tudják készíteni a saját webodlalukat és csak beemelik a weboldal részeit, tetszés szerint alakítva a kinézetét, persze vannak ilyen wordpress drag and drop-os vállalkozók, de az árban sem ott van mint az aki tudja mit csinál. Aki tudja az meg miután tanulta is folyamatosan tanul, mert ez olyan szakma aminél mindig tanulsz, mert frissíteni kell ha megjelenik egy újabb változat. Nincs olyan hogy abba hagyod a tanulást.

2023. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!