Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Frontend weblapkészítés?...

Frontend weblapkészítés? Wordpress vagy egyedi weboldal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta fogalmazódik bennem a dolog, de most végre elhatározásra jutottam. A szakmám teljesen más, köze nincs a weboldal készítéshez, nem is szeretnék megválni tőle, mert szeretem, DE. Elhatároztam, hogy ki szeretném tanulni a frontend webfejlesztést, ugyanis érdekel. Csináltam már pár wordpresses weboldalt, kicsit már bele is nyúlok kézzel a kódba, de még nagyon kezdő szinten járok. Elhatároztam, hogy szeretnék a színfalak mögé látni és az lenne az igazi, ha a nulláról én írnék egy weboldalt. Neten azt látom, hogy vannak külön wordpress fejlesztők, sőt, valaki pénzért vállal wordpresses oldal készítést. Ez nekem olyan fura, hisz az egy előre megírt kész sablon, aminek a kódjába belenyúlnak és nem az illető készítette. Vagy ezek a wordpress oldal készítők ugyanúgy tudnak a nulláról weboldalt készíteni, értenek hozzá, csak ha már van egy megírt alap, akkor nem akarnak azzal időt eltölteni, hogy újra megírják saját maguk?


Jól sejtem, hogy érdemesebb először teljesen kitanulni a frontend szerkesztést, hogy a nulláról össze tudjak rakni egy weboldalt, majd ha az megvan, akkor maximum jöhet a wordpress, amiben sok előre megírt dolog van, így azzal már nem kell vacakolnom? Az én elgondolásom szerint hiába tudom módosítani a wordpress kódját, ha nem én írtam, kevésbé tudom, hogy mit csinálok. Tudom, nem lesz egyszerű feladat, valami koncepciót össze kell raknom, hogy hatékony legyen a tanulási folyamat, valószínű több online oktatáson, kurzuson is részt vennék. Időlimit szerencsére nincs, amikor megtanulom, akkor megtanulom, hisz ugye nem ebből élek.


Mit tanácsoltok? Tényleg érdemes az elejétől, az alapoktól elkezdeni, vagy egyből wordpress és annak a módosítgatása? Mert láttam, vannak külön wordpresses oktatások is, de érzésem szerint azzal megint nem lennék előrébb, hisz nem én írtam a kódot, nem érezném magaménak az egészet.



2023. júl. 17. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy ezek a wordpress oldal készítők ugyanúgy tudnak a nulláról weboldalt készíteni, értenek hozzá, csak ha már van egy megírt alap, akkor nem akarnak azzal időt eltölteni, hogy újra megírják saját maguk?"


Nem. Általában a Wordpress fejlesztők nem, hogy nem tudnak programozni, de még HTML/CSS-hez sem feltétlenül értenek.


"Jól sejtem, hogy érdemesebb először teljesen kitanulni a frontend szerkesztést, hogy a nulláról össze tudjak rakni egy weboldalt, majd ha az megvan, akkor maximum jöhet a wordpress, "


Nem, mert a frontendes tudás haszontalan wordpressnél. Az a fontos, hogy tudd melyik gombokat milyen sorrendben nyomnj meg. Meg persze ismerd a legjobb pluginokat, amik megkönnyítik a dolgodat.


A tényleges frontend fejlesztéssel foglalkozó emberek ha nem akarnak valamit nulláról megírni, akkor különféle "code snippet" vagy "component"-eket használnak fel a netről. Pl.: Tailwindui, Angular material stb... Meg persze fejlesztés során egy keretrendszert használnak, ami picit megkönnyíti a fejlesztést Pl: Angular

2023. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. A wordpress-t csak azért hoztam fel, mert eddig én is annak a segítségével csináltam honlapokat és próbálkoztam, játszogattam úgymond, de mára rájöttem, nagyon korlátolt. Szeretném jobban beleásni magam, nem szeretnék felesleges pluginokat és ehhez hasonló dolgokat. Illetve ha wordpress-el készítenék el egy oldalt (később akár egy bizonyos összegért), azt nem érezném magaménak, nem érezném azt, hogy igen, ezt én csináltam. Nem az a célom, hogy ha megtanultam a frontend-et, akkor úgymond visszafejlődjek és újból wordpress-t használjak, csak felmerült bennem ez a kérdés, nem tudtam hova tenni:)


Az Angularral én is szemezgetek, sokan mondják mellette még a Reactot. Valószínű az Angular mellett fogok dönteni, azzal állok neki, arról sok jót mondanak, kicsit nehezebb is elvileg, de az nem lényeg nálam.

2023. júl. 17. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ez nekem olyan fura, hisz az egy előre megírt kész sablon, aminek a kódjába belenyúlnak és nem az illető készítette. "


Ez ebben a formában nem igaz, nulláról is lehet (sőt általában úgy szokás) wordpress sablont írni, ez főleg frontend meló.


"Vagy ezek a wordpress oldal készítők ugyanúgy tudnak a nulláról weboldalt készíteni, értenek hozzá, csak ha már van egy megírt alap, akkor nem akarnak azzal időt eltölteni, hogy újra megírják saját maguk?"


Ha valakinek például csak egy egyszerűbb landing page kell, viszont szükség van admin felületre akkor nem kell nulláról megírni, csak készíteni egy sablont.


"Jól sejtem, hogy érdemesebb először teljesen kitanulni a frontend szerkesztést, hogy a nulláról össze tudjak rakni egy weboldalt, majd ha az megvan, akkor maximum jöhet a wordpress"


Nem teljesen értem a gondolatmenetet, a wordpress nem egy next level a frontend pathon, hanem egy mellékág a sok közül, amibe érdemes lehet belefeccölni egy kis időt, hogy ha dolgozni kell vele gördülékenyen menjen.


Frontendesként először azt kellene elsajátítani, hogy egy adott design alapján létre tudd hozni a statikus html, css fileokat úgy, ahogy a designon kinéz.

Utána sok vanilla javascript és frameworkok.



#1

"Nem. Általában a Wordpress fejlesztők nem, hogy nem tudnak programozni, de még HTML/CSS-hez sem feltétlenül értenek."

Ez merész kijelentés.


"Nem, mert a frontendes tudás haszontalan wordpressnél. Az a fontos, hogy tudd melyik gombokat milyen sorrendben nyomnj meg. Meg persze ismerd a legjobb pluginokat, amik megkönnyítik a dolgodat."

Ez nettó hülyeség, templatet nem fog csinálni gombnyomogatással.

2023. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#


"Ez merész kijelentés."


Nem az, mert ahogy ítam az átlag wordpress fejlesztőt írtam le. Nyílván akikről beszéltem nem csinál tamplateket és nem ír saját pluginokat, de van ilyen is, csak ez a ritkaság kategória.


"Ez nettó hülyeség, templatet nem fog csinálni gombnyomogatással."


Simán. Én full stack fejlesztő vagyok, de raktam már össze wordpress oldalt és beszéltem wordpress "fejlesztőkkel" több családon belüli cég oldalának elkészítésével kapcsolatban. Meg dolgoztam is ilyennel. Szimplán összekattintgatják Elementor és hasonló pluginokkal az oldalakat. Témákat meg készen veszik. Van a neten legalább 10.000 igyenes téma és ugyan ennyi fizetés téma.


Szerintem nem degradáló kimondani, hogy ők nem programozók és csak kattintgatnak, mert nyílván ők is egy igént szolgálnak ki.


Ha nekem valaki azt mondja, hogy rakjak össze egy időpont foglaló oldalt és telepítsek ki, akkor nekem mint nagy vállalati rendszereken dolgozó full stack fejlesztő 0-ról lekódolva milliós összegeket kéne fizetni. Míg egy random wordpress fejlesztő összedobja 200k-ért és garanciát is vállal rá.


Tehát ne értsd félre nem lenézem őket.

2023. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"raktam már össze wordpress oldalt és beszéltem wordpress "fejlesztőkkel" több családon belüli cég oldalának elkészítésével kapcsolatban"

Persze, lehet, de nekem az a template készítés, hogy nulláról lebuildeled, arra gondoltam.

2023. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!