Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek túl nagy vállalás ez?

Szerintetek túl nagy vállalás ez?

Figyelt kérdés
1-2 hete kezdtem el komolyabban PHP-t tanulni. A HTML-t, amire nekem szükségem lesz, már 20-30%-ban tudogatom. A projekt, amire vállalkoztam az lenne, hogy van egy MySQL adatbázis, amiben az egyik táblán minden személynek van egy mezője, ami tartalmaz egy számára fontos adatot. Hogy lássa a megadott személy ezt az adatot, létre kell hozzak nekik egy felhasználók nevű táblát, amibe majd be tudnak regisztrálni. Természetesen nem a nulláról akarom megcsinalni, vannak a neten példa munkák, ezeket alakítanám át. Azt ígértem, hogy egy hónapon belül megcsinálom.
2023. júl. 21. 07:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Dehogy, jövőhéten egy tumor eltávolító operációt is levezethetnél, ha lesz rá időd.
2023. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Szép dolog az önbizalom, de az ember saját magát sz*patja azzal, ha a képességei felett vállal. Ahol már felmerül a kérdés, hogy vajon nem vállaltad-e túl magad? Az általában már azt jelenti, hogy: de.


"A HTML-t, amire nekem szükségem lesz, már 20-30%-ban tudogatom."

Szóval a HTML-t, ami önmagában kb. 30 elem, annak a 20%-át már "tudogatod". Nézd, nem azzal van a baj, ha valaki még csak kezdő. Értelemszerűen ezen a fázison mindenki egyszer átesett. Az is önmagában egy természetes dolog, hogy néha az ember a tanulás izgalmában túlértékeli a tudásának a jelentőségét. A baj ott kezdődik, amikor úgy vállal el valamit, hogy nem győződik meg annak a teljesíthetőségéről. Ebből szoktak piszok nagy égések lenni.

Tényleg nem piszkálásból, de ha te a HTML-nek a 20-30%-át tudod, akkor az még arra sem elég, hogy egy épkézláb statikus weboldalt elkészíts, ami pedig egy középszintű érettségin is már elvárás. Gondolom, adatbáziskezelésben is inkább a nullához jársz közel, mint a használható tudáshoz. (És az Access-féle dolgokat most ne vegyük ide.) Milyen tapasztalatod van SQL-ben?


"Természetesen nem a nulláról akarom megcsinalni, vannak a neten példa munkák, ezeket alakítanám át."

A lehető legrosszabb. Még az alapokkal sem vagy tisztában, a feladathoz teljes mértékben elégtelen a tudásod, és úgy akarsz egy működő rendszert csinálni, hogy azt sem tudod, amiket másoktól összeollózol, mit csinálnak.


Nem tudom, hogy mennyire tartalmaz érzékeny adatokat az a tábla, mennyire komolyak vele a célok, de ha ez nem csak valami komolytalan játszadozás, akkor a legbölcsebb dolog, ha azt mondod, hogy "bocsi, mégsem tudom vállalni". Hogyan fogsz a munkádért felelősséget vállalni, ha azt sem tudod, mit csinálsz? A netről összevadászott kódokkal pont az a baj, hogy ezek nem LEGO-kockák, hogy összedobálod őket, és "jé, készen is van". Ami kódrészlet egyik területen megfelelő, az korántsem biztos, hogy változtatás nélkül máshol is működni fog. És nem is biztos, hogy helyesen működik. Meg nem is biztos, hogy minden feltételnek eleget tesz. Csak egy kérdés, például hogyan oldod meg a felhasználók azonosítását? Hogyan fogod az oldalt védeni az SQL injection ellen?

2023. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted milyen minőségű munka lesz az, amit te össze fogsz rakni? Vagy inkább gányolni.
2023. júl. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Irigylem az önbizalmad.
2023. júl. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. júl. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!