Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerül egy modern...

Mennyibe kerül egy modern kinézetű weboldal készíttetése illetve fenntartása?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 20:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ mekkora, milyen célból. Néhány 100 000 Ft-tól a néhány 100 000 000 Ft-ig bármi lehet. De az is lehet, hogy ha van rá képességed, hogy ingyen összedobsz magadnak egyet. Szóval erre nincs jó válasz. Ennyi alapján.
2023. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, kifejtem:

Szeretnék egy weboldalt, ami modern kinézetű, ahol megoszthatok cikkeket (tudomány), akár nyereményjátékokra is lehet regisztrálni (milliónyi könyvem és cuccom van, amire nincs szükségem, és biztos örülne neki valaki)... de talán röviden a lényeg, hogy *hasonló oldalt, amit egyedül, ha netán érdekelné az embereket, néhány szerkesztővel vezetném.



A modern kinézet alatt körülbelül hasonlót értek: [link]


*Példa a fentebb említett oldalra: [link]

2023. júl. 29. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy fizetős wordpress téma?


A nyeremény játék meg már egyedi fejelsztésnek tűnik.


Tehát szerintem a legolcsóbb az kb 50 dollár, úgy hogy kb 40 órát belefektetsz. Nyílván az időd értékétől függően ez drága is lehet, de ha hobbiként fogod fel és nincsen sok pénzed, amit rá akarsz szánni, akkor olcsó.


A fentartás forgalomtól függ.


A teljesen egyedi fejlesztés, ami minden kérésedet kiszolgálja az kb 10 millió.

2023. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Egy fizetős wordpress téma?"

A Wordpressben magamtól kéne megírni az oldalt? Nem értek hozzá. :(


Tudnátok segíteni mit hogyan csináljak? Találtam olyan oldalakat, ahol ingyenesen is lehet weboldalt készíteni, azok mennyire biztonságosak?

2023. júl. 29. 22:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyereményjátékokra ráadásul külön jogszabályok is vonatkoznak, mint ahogy az adatkezelésre. Én hobbiból nem csinálnék ilyet, eléggé utána kell járni a dolgoknak, ha nem akarod megütni a bokád.
2023. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt az oldalt egy 12 éves fiú szerkeszti, és ez motivált arra, hogy én is belekezdjek.

2023. júl. 30. 01:29
 7/14 A kérdező kommentje:

*elvileg

azt nem tudom, hogy teljesen, vagy besegít

2023. júl. 30. 01:31
 8/14 Pelenkásfiú ***** válasza:

#6 #7 :D

[link]

2023. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

XD

TikTok-on hallottam egy biomérnöknek tanuló nőtől.

2023. júl. 30. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, hogy mennyibe kerül. Részletesebb választ írok, hogy a lehető legkevesebb befektetéssel el tudd készíteni.

Előttem többen írták a WordPress-t, és én is erre szavazok, mert olcsóbban összehozható vele, mint a más alternatívákkal.


Ami mindenképp kell, egy webtárhely és domain név, ez évente 10.000 Ft körül van (szolgáltatótól függően).

Ajánlott egy prémium téma (bár ez nem kötelező, vannak ingyenesek is, csak kevesebbet tudnak), pl. Divi elég jó választás: [link]

Ha a témán spórolnál, érdemes megnézni az Astra Free-t (ezen belül is az Elementor Free kinézeteket ajánlom): [link]


Akkor lesz olcsó, ha magad csinálod meg az oldalt, mert egy fejlesztő munkadíja sokkal több, mint a téma és a webtárhely együttesen. Meg kell tanulnod, egyébként elég mélyen a pénztárcádba kell nyúlni. Küldök néhány videót, amin megmutatják az alapokat, ezzel már el tudsz indulni.

Divi segítség: https://www.youtube.com/watch?v=xRAQ4TOkxEA Amit fentebb linkeltem, nem az ElegantThemes hivatalos oldala, de ugyanazt kapod meg, csak kb. 10X olcsóbban. A Divi kezelése szerintem egyszerűbb, és többet is tud az ingyenes alternatíváknál, ezért azt a 9900 Ft-ot megéri, amit fizetni kell érte.

Ha nagyon kicsi a költségvetés, maradnak az ingyenes lehetőségek, fentebb az Astra + Elementor Free-t ajánlottam, ehhez is küldök egy segítséget: https://www.youtube.com/watch?v=KQVabfAXLXk Ez a videó ez Elementor Pro-t mutatja be (ami fizetős, évente újra meg kell venni, cserébe a legjobb weboldal építő WordPresshez). Viszont van egy Free (azaz ingyenes) verziója is, ennek a kezelése ugyanaz, mint a fizetős, csak hiányzik belőle jópár prémium lehetőség. Ezek egy részét pótolja az Astra téma (aminek szintén van ingyenes és prémium változata). Ha a kettőből bármelyiket megveszed, egy nagyon jó eszközt kapsz a kezedbe, viszont az ingyenes csak a legszükségesebb modulokat tartalmazza (szándékosan le van butítva, ez benne az üzlet). Ettől függetlenül ez a legjobb választás ingyenesben, ugyanis megbízható témáról beszélünk, azaz - sok más ingyenes témával szemben - ez rendszeresen kapni fog frissítéseket, nem kell kompatibilitási és biztonsági problémától tartani. Bármilyen ingyenes téma használatát ezért nem javasolnám, nagyon körültekintően kell választani. A fent küldött képen szereplő egyszerű oldalt ezzel az ingyenessel is fel lehet építeni (sőt, jópár weboldal terv is van hozzá), viszont komolyabb oldalt nem fogsz tudni vele készíteni, ehhez meg kell venni a prémiumot.


Van még egy érdekes dolog, vagyis kiskapu a WordPress licenszben, amit kevesen ismernek. Ez a GPL, azaz General Public License. Ez röviden annyit jelent, hogy szabadon felhasználható és terjeszthető (ebben a licenszben kötelező kiadni az összes témát és bővítményt). Ez annyit jelent, hogy ingyenesen és legálisan letöltheted, telepítheted és használhatod a Divi-t és az Elementor Pro-t is: [link] (rövid regisztrációt követően havi 25 ingyenes letöltést kapsz).

Felötlik a kérdés, hogy akkor miért vedd meg, ha ingyen letöltheted a fenti oldalról és legálisan használhatod? Mit kapsz a pénzedért? A válasz, hogy támogatást. Ez azt jelenti, hogy automatikus frissítéseket, hiba, kérdés és probléma esetén segítséget, illetve Divi-nél csak érvényes licenszkulccsal tudod importálni a weboldal terveket (angolul layout). Ha GPL verziót használsz, manuálisan kell frissítened, úgy kell csinálni, hogy letöltöd a frissített verziót, majd a témák/bővítmények oldalon feltöltöd, mintha újat telepítenél, ekkor feltöltés után felajánlja a frissítést. Legalább 2-3 havonta ajánlott ellenőrizni és telepíteni a frissítéseket.

A Divi és az Elementor Pro is egész jól használható GPL verzióban (kisebb korlátozások vannak benne, amit a szerző szerveréről tölthetsz le, azok nem fognak működni, de ha nulláról építenél weboldalt, akkor igen). Személyes oldalaknál (amit magadnak csinálsz) tedd fel bátran (hangsúlyoznám, 100%-ig legális). Ha viszont megrendelésre készítesz weboldalt (pl. céges oldalt) nem árt vigyázni vele, én ilyen oldalakon csak hivatalosan megvásárolt témákat és bővítményeket használnék (vagy megbízható ingyeneseket). Ha GPL verziós prémiumot telepítesz, az később félreértésre adhat okot (azt hiszik megvettél, közben mégsem), ezért mindig tisztázni kell a licensz feltételeket.

2023. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!