Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha készíttetek egy weboldalt,...

Ha készíttetek egy weboldalt, saját .com-os domainnal, az hogy működik? Csak a weblapkészítésért kell fizetnem, vagy van ilyen havi/évi díja a domain-nak is? Vagy egyszer kifizetem és kész?

Figyelt kérdés

Nem látom át, hogy hogy működnek ezek a dolgok. Sőt, az árakat sem igazán. Abban tudtok segíteni, hogy úgy nagyátlagban mennyiért készítenek manapság weboldalt? Ahogy nézelődtem ilyen 50-100K skálát láttam.


A teljesség kedvéért kiegészíteném azzal, hogy üzleti tevékenységhez kellene a weboldal, szeretnék majd vállalkozni.


2017. márc. 19. 18:04
 1/4 Derwer ***** válasza:

A weblap ára a komplexitásától függ. Határ a csillagos ég.

A domain-ért külön fizetni kell, par ezer forint évente.

Aztán a tárhelyért is fizetni kell évente/havonta, ennek az ára is lehet évi pár tízezer vagy százezer...


Át kell gondolni, hogy mit akarsz és milyet. Vannak oldalak ahol egyszerű oldalt magadnak is össze tudsz rakni. (Pl wezzpage.hu )

2017. márc. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A készítés ára a komplexitástól függ, de 50-100k nagyon nagyon az alja, mi ennyiért kb az ajánlatot csináljuk meg, érdemi munkát meg kb a 10-20szorosától kezdünk.

Ehhez képest a domain meg a tárhely (ha csak nincs extrém méretű tárhelyre vagy erőforrásra szükség) akkor ennek a töredéke lesz.

2017. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem egy bonyolult oldalról van szó egyébként (legalábbis laikus szemmel nézve). Letisztult design, főoldalon kívül bemutatkozás, portfólió, egy plusz infós oldal a szolgáltatásokról pl, meg egy kontaktos amin keresztül emailt lehet küldeni.

Gondoltam a Wordpress-re is, hallottam már róla, bár nem tudom hogy működik, de majd utána nézek.

2017. márc. 19. 21:18
 4/4 Derwer ***** válasza:

Ennyire egyszerű dolgokra egy wezzpage is képes és ott egyben megkapsz mindent. (Tárhely, domain, egyszerű szerkesztést )

Persze egy WordPress, Drupal és a többi CMS sokkal többre képes, csak azt picit nehezebb lesz beüzemelni.

2017. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!