Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Legális volna az ilyesmi? A...

Legális volna az ilyesmi? A többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy olyan weboldalt mely olyan szolgáltatásokat nyújt mint pl.: Fotóretusálás, digitális portré retusálás, képjavítás, szerkesztés és hasonlók. Ezeket vállaknám X összegért, amit nekem átutalnak és én küldöm az aktuális képet amit kért tőlem az illető. Legális az ilyen jellegű "munka"?
2010. okt. 20. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha adózol utána akkor olyan munkát végzel amit akarsz. Ehhez neked ugye cég kell vagy vállalkozónak kell lenned.
2010. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sejtettem, hogy olyan választ fogok kapni amiben benn lesz az a bizonyos "adó" szócska. :) Céget semmiképp nem szeretnék "alapítani", egyenlőre még tanulok. Akkor ez bukta.
2010. okt. 20. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
A vállalkozást szinte bárki nyithat. Azt hiszem nem kell hozzá semmi csak utánajárkálni. Szerintem mindenképp vágj bele jó kis zsebpénz lehet.
2010. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az adó miatt nem vágsz bele? Heh. Jó vicc. Szerinted honnan a fenéből tudnák meg, hogy digitálisan ki cicomázza meg azt a képet?

Amúgy csak szólok, hogy ma már ezt minden második ember megcsinálja, ezen sokat nem keresel.

2010. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, néhány tippet tudnál adni hogy milyen úton induljak el?
2010. okt. 20. 17:32
 6/11 A kérdező kommentje:
17:32, nem ebből szerettem volna meggazdagodni, börtönbe meg nem akarok kerülni emiatt, sose lehet tudni.
2010. okt. 20. 17:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz én már nem értek :) Szerintem ezt a kérdést az üzlet és pénzügyek témakörben tedd fel. Mellesleg szerintem előny lenne, ha vállalkozásként csinálnád nem pedig úgy ahogy az előző válaszoló gondolja. Leginkább azért mert megbízhatóbb, biztonságosabbnak tűnik a megrendelőnek is a jogtiszta út. Főleg egy cégnek, vállalkozásnak akinek ilyen szolgáltatásra szükséges van.
2010. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm!
2010. okt. 20. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: igen, ez a munka lehet legális. De ugye azt tudod, hogy csak olyan munkáért fogadhatsz el pénzt, amit kifogástalanul el is tudsz végezni, amit rendesen megtanultál, van hozzá profi eszközöd, "jogosítványod", hogy te ezt a szakmát kitanultad, és belőle sikeres vizsgát tettél.
2010. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, tisztában vagyok a dolgokkal. Ugyan nem tanultam (vagyis csak részben), de rengeteg tapasztalattal és (nem akarok beképzeltnek tűnni) tudással rendelkezem a képszerkesztők terén. Olyan programok mint pl.: Photoshop, GIMP, nem okoznak problémát akármilyen feladatról lenne is szó. Tehát én úgy képzeltem el ezt az egészet, hogy adott egy kép, a képen szereplő illetőnek teszem azt pattanásos az arca és azt szeretné, hogy tüntessem el onnan, én ezt megcsinálom mondjuk X összegért ő pedig utalja/küldi a pénzt. Ha nem tudom megcsinálni, vagy épp elégedetlen a kedves igénylő, akkor természetesen nem kérek pénzt.
2010. okt. 24. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!