Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet megadott adatbázi...

Hogyan lehet megadott adatbázis táblába plusz megadott adatbázis mezőbe elmenteni adatokat és azt kiíratni?

Figyelt kérdés

Sziasztok ezt most programoztam csak úgy példaképpen :)

Annyi a lényeg, hogy adatbázisban már létrehoztam nev részt és azon belül a mezőbe nev mezőt abba szeretném elmenteni amit a weblapon írunk. Majd kiíratni :)


<html>

<title>Köszönés</title>

<center><form action = "koszon.php" method = "POST">

Írja be a nevét:<input type = "text" name = "koszon">

</form></center>

</html>


<?php

$dbname = "webword";

$kapcs = mysql_connect("localhost","webword","Gigatorrents35") or die("<center><b>Hiba! Nem sikerült kapcsolódni az adatbázishoz</b></center>");

mysql_select_db("$dbname",$kapcs) or die("<b><center>Hiba! Nem sikerült kapcsolódni a(z) $dbname adatbázishoz!</b></center>");

$koszon = mysql_real_escape_string($_POST["koszon"]);

if ($koszon == "")

{

echo "<center><b>Nem írtad be a neved!</b></center>";

die;

}

echo "<center><b>Üdvözöljük $koszon :)";

?>


2010. okt. 22. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Látom megfogadtad az előző tanácsaimat.

Ha jól értem, csak be szeretnéd írni a nev-be, azt amit beírtak, ez igen egyszerű:

$result = mysql_query("INSERT INTO nev SET nev='$koszon'");

A $result változó a sikeresség ellenőrzésére használható.

2010. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen köszi van egy ismerősöm az is segít msn-en és már egész jól megtanultam azokat az új parancsokat :)
2010. okt. 22. 18:42
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez tökéletes :)

Működik és hogyan tudnék olyat csinálni, hogy van egy tagok adatbázis azon belül 1 név mező és abba írná a nevet :)

Mert így tökéletes csak ha regisztráció részt szeretnék írni akkor kellene külön nev jelszó stb és én ezt egy bázisban szeretném külön tárolni mezőkként :)


Meg hogyan lehetne olyat csinálni, hogy van egy beírt név akkor azt kiíratná.


Az utolsó pedig az lenne, hogy login rész is van és hogyan tudnék egy regisztrált névvel jelszóval belépni?

2010. okt. 22. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég sok ez így egyszerre.

1. Elég lesz neked 1 adatbázis is, csak azon belül kell létrehoznod több táblát, azon belül pedig több mezőt pl. egy regisztrációs tábla így nézhetne ki(legyen regisztracio a neve):

Nev, jelszo, email, megjegyzés

(a MySQL-be biztos megtalálod, hogy lehet így többet létrehozni)

Majd miután bekérted az adatokat, be kell írnod a táblába

$result = mysql_query("INSERT INTO regisztracio SET nev='$nev', jelszo='$jelszo', email='$email', megjegyzes='$megjegyzes'");

természetesen most lehagytam az ellenőrzés részt, meg a többi dolgot (egy tanács: a jelszót md5-ös kódolásban írd be)

3. A login pedig úgy nézhetne ki, ugye bekéred a nevet, és a jelszót ($nev és $jelszo változó, ha a táblában md5-ös kódolásban van a jelszó, akkor itt is alakítsd md5-be), majd megnézed, hogy van-e ilyen pl.

$query = mysql_query("SELECT * FROM regisztracio WHERE nev='$nev' AND jelszo='$jelszo'");

$num = mysql_num_rows($query);

if($num==1)

echo "beléphetsz, privát terület...";

else

echo "belépés megtagadva";

Ez elég érthető.

2. És akkor az adatok kiírása ez alapján (tanácsos a nev-et egy SESSION-ba tenni)

$query = mysql_query("SELECT * FROM register WHERE nev='$nev'");

$kiir = mysql_fetch_assoc($query);

echo $kiir['nev'].' '.$kiir['jelszo'].' '.$kiir['email'].' '.$kiir['megjegyzes'];

Na tömören ennyi, remélem nem gépeltem el semmit, persze bővebb részletekért keress rá a Google-n arra, amit nem értesz, vagy lehet kész regisztrációs rendszereket letölteni, azokat tanulmányozhatod.

2010. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben köszi nagyon rendes vagy :)

Egyébként könnyű lenne letölteni persze :)

De én saját magam szeretném előállítani :)


Van valami msn címed? Mondjuk persze itt ez rossz hely erre, mert publikálnád :S


De ha valamit nem tudnék akkor könnyebben tudnék segítséget kérni tőled :)

2010. okt. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!