Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hol van a hiba ebben a CSS-kód...

Hol van a hiba ebben a CSS-kódban?

Figyelt kérdés

Stílust szeretnék rendelni a menümhöz, az almenüimhez (mindegyik külön html fájl, a baloldali frame-ben megjelenítve), illetve a szöveges tartalmaimhoz.

Nem külön-külön stíluslapokkal, hanem általánosságban. Tehát egy stílus pl. az összes egyes szintű címsorhoz, és így tovább.


Nagyon kezdő vagyok, s a suliban csak a HTML-t tanultuk, a CSS-t én tanulgatom pár napja, itthon, magánszorgalomból.


Az alábbi CSS kód valahol hibádzik; a FrontPage jól jeleníti meg (próbaképp bemásoltam oda), ellenben a böngésző nem úgy, ahogy kéne.


Ja, ami még fontos: az Ultrawebre vagyok regisztrálva, és ott a web-ftp-n keresztül (ott nem kell ftp-kliens a gépre) szerkesztem kódok beírásával az oldalt.


<style type="text/css">

<!--

H1 {

font-family: Comic Sans MS;

size: 26px;

style: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

H2 {

font-family: Comic Sans MS;

size: 22px;

style: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

H3 {

font-family: Comic Sans MS;

size: 17px;

style: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

P {

text-align: justify;

font-family: Comic Sans MS;

size: 12px;

color: #8e0c0c;

}

li˙{

text-align: justify;

font-family: Comic Sans MS;

size: 12px;

color: #8e0c0c;

}

-->


A betűtípuson és a színen kívül semmi nem stimmel. De néhol a betűtípus sem.



Kezdő vagyok, és lány; de érdekel ez, és meg szeretném tanulni. :)


2010. okt. 22. 21:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a CSS nehéz, sokszor még a tanároknak se megy, de állítólag valamiért jobb ezzel formázni, mint a HTML-kódokkal. Bár azzal nem volt ennyi bajom... :)


Maga az oldal:

[link]

2010. okt. 22. 21:22
 2/15 anonim ***** válasza:

Pár parancs nem "az" a parancs amit megadsz. Sorolom:

size: 17px; helyett font-size: 17px;

style: bold; helyett font-weight: bold;

a li˙ címkénél meg nem tudom mit hogy került oda az a bizonyos pötty: ez itt "˙", ezt töröld ki.

Az oldaladon a menu.html-ben így néz ki az első css címke formázás:

H1 {

font-family: Comic Sans MS;

size: 26px; <-- itt akkor font-size: 26px;

style: bold; <-- itt font-weight: bold;

text-align: center;

color=#e8e8e8; <-- Erre ügyelj, ne = jel legyen, hanem kettőspont

}


És hidd el nem olyan nehéz a css, mint amilyennek elsőre tűnik.

Itt egy oldal, ahol jó részletesen le van írva, hogy hogyan is működik ez az egész, nagyon sokat lehet tanulni innen: [link]

És egy külföldi oldal, ahol az összes HTML és CSS parancs le van írva, és akár ki is próbálható (csak annyi a baj hogy angol, de attól még ki lehet rajta igazodni):

összes CSS parancs: [link]

összes HTML parancs: [link]

2010. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úhhh, írnak pár b@romságot ott, ahol utánanéztem.

Mert két hiba elgépelés volt, amit írtál, de a többit bizony olvastam valahol, és nem egy oldalon!


Előbb-utóbb én is csinálok egy oktató oldalt, de majd ha érteni fogok hozzá, és nem készülök ekkora b@romságokat beleírni...


Köszönöm szépen a választ.

2010. okt. 22. 21:43
 4/15 anonim ***** válasza:

A html-ben fogj be mindent <div> el.

PL.


<div id="menu">

<LI>Spam

<LI>Spam and Eggs

<LI>Spam, Spam, Eggs and Spam

</div>


css-ben pedig:

#menu{

font-family: Comic Sans MS;

size: 26px;

style: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}


Ha ezt a logikai vonalat folytatod szép oldalaid lesznek, jah és hagyd a francba a frameket. Ha gondolod segítek, pivátban. Üdv.

2010. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok...csak bemásoltam a css-ét a kérdezőnek..természetesen a div-es megoldásnál is figyelni kell a css helyes használatára :)
2010. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

<style type="text/css">

<!--

H1 {

font-family: Comic Sans MS;

font-size: 26px;

font-weight: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

H2 {

font-family: Comic Sans MS;

font-size: 22px;

font-weight: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

H3 {

font-family: Comic Sans MS;

font-size: 17px;

font-weight: bold;

text-align: center;

color: #8e0c0c;

}

P {

text-align: justify;

font-family: Comic Sans MS;

font-size: 12px;

color: #8e0c0c;

}

li {

text-align: justify;

font-family: Comic Sans MS;

font-size: 12px;

color: #8e0c0c;

}

2010. okt. 22. 21:51
 7/15 A kérdező kommentje:

Előző már jó?


2.-nak: pont az ilyen bonyolult nekem, ezzel nem annyira szeretnék foglalkozni..


Hogyan kell .css kiterjesztésű fájlt, stíluslapot csinálni, majd hozzárendelni a többi, .htm illetve .html fájlhoz hozzárendelni? Mert úgy tippelem, az lenne a legkönnyebb.



Mi a baj a frame-mel? Mi lenne egyszerűbb annál?

Átmeneti megoldásnak gondoltam csak. Mert ha például táblázatozok (már azt is tudok csinálni html-kódokkal, fejlődök :) ), akkor a különböző fájlokat nem középre fogja megnyitni, mint frame-knél a fő frame-be, hanem új lapon, új ablakban vagy ugyanoda...

2010. okt. 22. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:

Css fájlt, egész egyszerűen úgy hozol létre, hogy beírod a css kódjaidat akár egy jegyzettömbbe, és elmentet mondjuk stilus.css néven, a lényeg a kiterjesztése CSS legyen. Ezután a HTML oldaladban a HEAD címkék közé (ahol a TITLE is van) beírod ezt:

<link href="stilus.css" rel="stylesheet" type="text/css">

Fontos, hogy stilus.css fájlod, ugyanabban a könyvtárban legyen ahol a HTML fájlod, amiben hivatkozol rá.


A frames oldalak ma már elavultak, az egyik legfőbb ok, amiért nem jó, az az hogy pl. valaki egy keresőből érkezik az oldaladra, viszont csak azt a HTML oldalt fogja betölteni ahol az az információ van, amit keresett. Vagyis mondjuk csak a középső tartalmat tölti be, míg a menüt, meg a jobb oldali oldalt már nem, így nem tudnak navigálni az oldalon.

És manapság már a táblázatos megoldás is elavultnak számít. Persze sokan használják, de a táblázatok nem a honlap elrendezésére szolgálnak, nem az a feladata.

Ezért is jó képben lenni a CSS-ről, mert manapság a DIV+CSS megoldások a legmodernebbek, és kétségkívül a legjobbak is.

2010. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a fentebb írt css kódod már helyes! :)
2010. okt. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akkor mit lehetne használni az oldal kettéosztására?

Neked írhatok privátot, 88%-os? Egész érthetően fogalmazol, talán tudnál segíteni. :)

Hogy nézzen ki a CSS-fájl? Oda is kellenek a tag-ek, mint pl. <html>, stb.? Ahogy érezheted a kérdéseimből, innentől se kép se hang.

Célom, hogy mindenféle weblapkészítő program nélkül dolgozzak, csupán kódokkal, mert szeretném megtanulni. Valószínű az életbe nem kell majd, de jelenleg ez a(z egyik) hobbim.



Jelenleg pl. a Marley meg én cikket úgy lehet elérni, hogy:

<a href="marley.html" target="fo"> Marley meg én </a>

Ez hogy fog kinézni, ha nem frame-mel osztom szét az oldalt?

2010. okt. 22. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!