Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Amikor egy oldalon a felhaszná...

Amikor egy oldalon a felhasznált méretnél sokkal nagyobbak vannak beágyazva, mit gondoljak? Lusta volt a fejlesztő lekicsinyíteni?

Figyelt kérdés
Néhány kisebb kép új lapon megnyitva el sem fér a képernyőn, akkorák, ráadásul ezek kiegészítő képek nagyítási lehetőség nélkül. Persze ez a plusz munka a processzornak és a sokszoros (MB) méret a mostani gépeken és hálózati sebességnél nem észrevehető, de engem kifejezetten zavar, mert vén róka vagyok, és pazarlásnak tartom. Miért nem lehet csak a szükséges méretű képeket használni ilyen célra?
márc. 2. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
És mi a kérdés, mert ez szerintem nem kérdés, hanem siránkozás... Használj rendes böngészőt.
márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A siránkozást én sem szeretem, de komolyan érdekel, hogy a lustaságon kívül lehet-e ennek valamilyen tényleges oka. A böngészőmnek ehhez semmi köze, tökéletesen működik. Ha nem nyitom meg a képeket új lapon, fel sem tűnik.
márc. 2. 09:15
 3/14 anonim ***** válasza:

Hanyagság, lustaság, hozzánemértés...

A cégnél én vagyok a webes ember, én menedzselem a weboldalunk műszaki részét, a tartalomfeltöltést viszont nem én végzem, hanem három másik ember. Egyik sem webes szakember, és néha olyanokat találok az oldalunkon, hogy csak fogom a fejem.

Alap, hogy mindig böszme nagy képeket töltenek fel, teljesen indokolatlanul. Nem ritka, hogy ilyen 4000x5000 pixeles képeket találok, ezeket át szoktam méretezni.

A másik a "félpiramisok". Mikor az images mappában ilyenek vannak:

egy_szep_kep_valamirol.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy_copy_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg

egy_szep_kep_valamirol_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg


Hogy ezt hogyan csinálják, rejtély számomra. Szerintem valahogy a Photoshoppal úgy mentik el a képeket, hogy nem felülírják, hanem másolatot csinálnak róla, vagy a feltöltésnél megy el valami, fogalmam sincs.


A harmadik pedig a trágya HTML kód, ezt nem is részletezem.

márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
"új lapon megnyitva el sem fér a képernyőn" -> Azért tesz ki, "új lapon megnyithatóra", hogy meg tud nézni teljes méretben, akár le tud tölteni. Most mennyivel lenne jobb ha jönne egy link sorozat, hogy a weblapon van egy 300x300-as kb. bélyegkép, erre rákattintasz 1x és lesz egy 1000x1000-es kisebb amire még 1x kattintasz, hogy teljes méretben látszódjon? Ahogy írtad, hogy amíg nem kattintasz rá nem is látod, hogy mekkora. Az ember azért kattint rá, hogy lássa normális méretben. Ennyi. Ez nem lustaság, meg trehányság, hanem ezért van ott kattinthatóan. Ha nem kattintasz nem látod. Nem tudhatod, hogy mást nem érdekel-e teljes méretben a kép.
márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4 De ezek olyan képek, amiket általában nem akar az ember nagyobb méretben megnézni, pl. itt:

[link]

Ilyenkor is jó, hogy akkorák?

márc. 2. 09:41
 6/14 A kérdező kommentje:
Egy ilyen töltelékkép maximum 707x395 méretben jelenik meg, az eredeti mérete mégis 5000x2800(!) pixel.
márc. 2. 09:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Ott nálad van valami baj, mert én végig kattogtattam az oldalt és egyik se jelent meg értelmezhetetlen méretben. És pl. én sokszor örülnék egy ilyen gép esetén egy ekkora felbontású képnek vásárlás előtt. Mert sok minden látszódhat rajta. Én pl. egy ilyen terméknél utálom ha kicsi a felbontás és nem látszanak a részletek.
márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 Nem a tényleges termékképekről van szó, hanem a szövegbe ágyazott képekről, bár ekkora felbontás egy ilyen terméknél is teljesen felesleges lenne. Nyiss meg egyet új lapon.
márc. 2. 11:59
 9/14 anonim ***** válasza:

És miért nyitnám meg új lapon ha nem vagyok kiváncsi nagy méretben rá. Akkor meg pont azért kattintok a "megnyitás új lapon" mert meg szeretném nézni a lehető legnagyobb felbontásban.


Amúgy nem te vagy az aki a wikipedia és a google kapcsoláton is szoktál irogatni?

márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Nem, én egy témában csak egy kérdést szoktam feltenni, legalábbis egy éven belül :) Ha neked megfelel egy majdnem 15MP-es kép, ahol elég lenne tized akkora is, felejtsd el.
márc. 2. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!