Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hány ember kell manapság...

Hány ember kell manapság nulláról egy webshop elkészítéséhez, mennyi idő és árban nagyjából mekkora nagyságrend? Online fizetés, automatákba kiszállítás, termékadatok (árak, készlet) frissítése (kb 500 termék)

Figyelt kérdés
Tudom ez egy nagyon általános kérdés így, de azt szeretném, hogy ne én írjam le.
ápr. 9. 09:49
 1/10 A kérdező kommentje:

* de azt szeretném, hogy ne én írjam le.

Másnak akarom majd megmutatni a választ, hogy lássa hogy más mit mond rá..

ápr. 9. 10:20
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Ha egy nagy nagyon durva átlagot nézünk, akkor legyen egy ember fizetése 1.4M bruttó.


Tegyük fel, hogy következő a csapat összeállítás:

- 3 BackEnd-es

- 3 FrontEnd-es

- 1 Project Owner

- 2 QA (tesztelő)

- 2 Solution Architect


Fejlesztési időt mérjük sprint-ekben, azaz 2 hetente van tervezés, fejlesztés, demózás.

- Spring #1: Egyeztetés a funkcionális és nem-funkcionális követelményekről és alap felvetésekről.

- Spring #2-3: Egy project alap kialakítása

- Spring #4-től: Funkciók implementálása


Innentől minden sprint végén demo, és egyeztetés, hogy meddig jutott a csapat és mit képzeltél el máshogyan. Az utóbbival kapcsolatban, benne van hogy 1-2 sprint-el később kerülhet sorra.


Tehát az igényt nézve, egy minőségi (nem összegányolt) termék fél év alatt eljuthat egy használható termékig, de csökkentett funkcionalitással. A többit természetesen idővel kerül bele. De ez az Agilitás szépsége, hogy akár minden sprint-el vagy egy sprint-ben többször fordulhat elő Release, és folyamatosan kikerülhet új-új verzió.


De, ha 1 évvel számolunk, az 12 hónap * ember, ami 11 * és egy hasra csapott átlaggal 1.4M bruttó + cég haszonkulcsa (számoljunk 10%-al, és még talál keveset is mondtam) + cég az emberek után fizetett szochó (1.4M esetén: 182 000Ft)


Tehát: (1.400.000 + 182.000) * 12 * 11 * 1.1 = 229 706 400 Ft a teljes.


Persze, lehet ez az érték false is, azaz benne van, hogy túlbecsültem vagy alábecsültem. A csapat összetételen is lehet változtatni vagy fizetési paraméteren. De egy jobb fejlesztő 2.0M-2.2M között keres. De, lehet azt is csinálni, hogy nincs dedikált tesztelő, akinek jó szeme van az ilyesmire, de ez magában hordozza a rizikót is. Fejlesztők is tesztelnek, de a QA-s külön hasznos (saját tapasztalat).

ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze a válaszom arra reflektál, ha totál egyedi fejlesztésre van igény.
ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg persze van a másik véglet, pl: UNAS Webshop kb. ingyen, ha van affinitásod hozzá és nem nagyban tolod 500 cikkszám azért menedzselhető 1-2 ember által is.

De ez tényleg a másik véglet, ez sem egy egyszerű kenyér, meg ha meg is van a webshop, azt nem árt SEO-zni, hogy minnél relevánsabb találat legyen a kereső számára, és persze némi pénzt (1-2 milló) is el kell égetni Google Adsense és Facebook hirdetésre, hogy valaki "bekopogtasson" a virtuális boltodba.

ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem maga a webáruház elkészítése a sok munka és idő. Ha csak 500 termék lenne, akkor a WordPress+WooCommerce az egyszerűsége miatt szerintem jó választás. Ehhez vannak ingyenes és fizetős témák. Ingyenesben a [link] oldalt ajánlom, itt több ingyenes webáruház terv is van, azért jó, mert a Demo tartalmat is importálja, gyakorlatilag egy kész webáruházat kapsz, amit utána csak magyarosítasz és feltöltöd a te termékeid rá (fordításban a Loco Translate bővítmény a segítségedre lesz). A másik lehetőség egy fizetős téma. A [link] oldalon több komplett webáruház is vásárolható. Ehhez Divi licensz is kell (van amelyikben benne van ez is, a leírásban szerepel az is, ha igen és az is, ha nem). Itt is minden demo tartalommal együtt importálásra kerül a kész webáruház, ennek az előnye, hogy teljesen Magyar nyelvű. Divi licensszel együtt 20-30.000 Ft ennek az ára a választott webáruház tervtől függően. Ehhez kell egy tárhely és domain, ez kb. 10-15.000 Ft/év, tehát egy kis utánajárással és munkával 50.000 Ft alatt meg lehet úszni a webáruházat. Ha a YouTubeba beírod, hogy Divi Magyarul, Divi segítség és Divi webáruház, több videót is fogsz találni. Amennyiben webfejlesztővel csináltatnád meg, 100-200.000 Ft körül szokott lenni a kezdő ára.


Ami több munka és idő, az a termékadatok (árak, készlet) frissítése. Lehet havonta, vagy gyakrabban ellenőrizni és módosítani kell. Ezt a legjobb, ha te magad vagy egy segítő családtagod végzi. Érthető, ha a webáruházat nem tudod vagy nem szeretnéd magadnak megcsinálni (ha most kezded, nem kevés idő, mire végig nézed a videókat és megérted a bennük mondottakat, egy kezdőnek körülményes megcsinálnia, ha van rá kereted, előnyösebb olyan valakit megbízni, aki ért is hozzá). Utána viszont egy webes felületen fel tudod tölteni a termékeket, a leírást és az árakat, ezeket később egyszerűen módosíthatod is (nem sokkal nehezebb, mint a Gyakori Kérdések oldalon kérdezni, és aki megcsinálja a webáruházat, biztos meg fogja mutatni a kezelést is, ha megkéred). Van benne gyorsszerkesztés is, ha csak az árakat meg néhány apróságot kell módosítani. Ha erre valakit megbízol, legalább 2-3000 Ft-os órabérrel számolhatsz. Egy óra alatt ha van kész leírás, ár, meg termékenként 2-3 kép, akkor talán óránként átlag 10 terméket lehet feltölteni (kell 6 perc, mire mindent kitöltesz és feltöltesz). Ha találsz valakit, aki 2000 Ft órabérért ezt megcsinálja, az 200 Ft/termék, tehát 100.000 Ft (minimum). Ha leírást is fogalmazni kell hozzá, esetleg sok termékkép van, az még több idő, így akár a duplája vagy triplája is lehet. Utána a termékek frissítése is idő, bár az már kevesebb, de 500 terméken egyenként végig menni nem pár perc. Ezért érdemes ezt neked, vagy családtagnak végeznie, és legfeljebb csak a webáruház elkészítésére megbízni valakit.

ápr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha ért hozzá és nem akar végtelen pénzt elégetni a 0-ról való fejlesztéssel, akkor 1
ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kész rendszerrel és sablonnal semmi probléma nincs, a használatával nem kevés pénzt és időt lehet megtakarítani. Persze ezeket a sablonokat többen is (sokan) használják, pont az egyszerűsége és a kedvező ára miatt. Így ellenérvként fel lehet hozni, hogy ezek a webáruházak nagyon hasonlóak egymáshoz (bizonyos keretek között azért egyedire szabhatók). Ugyanakkor a vevő nem ezt fogja nézni, mármint járt-e már a miénkhez hasonló webáruházban. Ő egy adott terméket keres, a termék ára, leírása meg képe érdekli. Ezek a sablonok egyébként nagyon felhasználóbarátan és tetszetősen vannak megcsinálva, egy kinézetben pedig ez számít igazán.

Ha csak nem egy nagyvállalatról beszélünk, akkor szerintem webáruházhoz teljesen felesleges egyedi rendszert fejleszteni, ami rendkívül költséges és időigényes lenne. Az egyedi kinézet is kérdéses, ugyanis ezek a sablonok nagyon jól a cég arculati elemeihez igazíthatók, különösen a fentebb javasolt Divi rengeteg beállítási és szerkesztési lehetőséget kínál. Így bizonyos keretek között még is egyedi tud lenni a webáruház, annak ellenére, hogy sablonból dolgozunk.

Az pedig, hogy sikeres lesz-e, a reklámtól függ (szükséges keresőoptimalizáció, és fizetett hirdetések különösen az elején), meg a forgalmazott termékeken és árakon, illetve az ehhez kapcsolódó leírásoktól és termékképektől. Attól semmivel sem lesz nagyobb bevétel, hogy valaki egyedi rendszert és kinézetet fejleszt.

ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De hát a szomszéd srác kit McDonlad's menüért megcsinálja... :-D
ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából #2-es válaszhoz hasonlókra vártam.

De egyébként szerintem is egy bérelhető webshop a legtöbb cégnek elég kéne, hogy legyen, de még úgy is van bőven meló, ahogy írtátok, mert még akkor a termékek karbantartása , SEO stb. , azaz vannak változó elemek.. de ez más tészta.

ápr. 10. 15:10
 10/10 anonim válasza:
Egy.
ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!