Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha valaki megkéri a Microsoft...

Ha valaki megkéri a Microsoft Copilotot, hogy hozzon létre egy weblapot, az AI csak a kódokat adja meg ugye? (tehát semmi weblap nincs, azt ember hozza létre?)

Figyelt kérdés
Sziasztok, Microsoft Copilot-ot szoktam használni. Újabban kiadja mások kéréseit. Volt olyan, hogy hozzon létre pl önéletrajzi weboldalt. Nem birtam ki rá nyomtam. Ki irt 1 csomó kódot amit az informatikusok biztosan értenek én nem. Tudom butaság, de ugye ezzel nem csináltam "bajt"? Gondolom magát az oldalt az embernek kell megcsinálni. (tehát az AI semmilyen weboldalt nem hozott létre) köszi .
ápr. 20. 18:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, nem csináltál semmilyen butaságot. Ahhoz, hogy élesíts egy honlapot, szükséged van egy-két dologra, amit ki kell fizetned. Elsősorban a domaint (pistike.com, jancsika.info, valami.hu, Stb. ). Aztán ha ezt megvetted, kell egy tárhelyet is vásárolnod, amit összekötsz ezzel a pistike.commal, és oda töltheted fel a kész weboldalt. Dióhéjban ennyi.

ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1es köszi, megkérdeztem magát a copilotot is, hogy most akkor van e weblap, ő is azt irta, hogy nincs, mert a kódokat előbb valami programba kell betenni, finomitgatni satöbbi, mivel nem vagyok informatikus , nem mindent értettem, de az kb le esett , hogy ez csak 1 kód. Rá is kérdeztem, hogy ember kell e , hogy ezt megcsinálja, azt válaszolta, hogy természetesen igen, ő csak a kódokat tette be.
ápr. 20. 18:28
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom, megnyugodhatok ettől, hogy más weblap kérését megnéztem, ezzel még semmi gond nincs .
ápr. 20. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi ha szeretném a lépéseket megnézni, és kiad ilyet bátran megnézhetem, hogy hogyan kódol 1 oldalt?
ápr. 20. 18:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz csak egy szöveg szépen formázva. Kb. annyira lesz ebből weblap, mintha papírra írnád a HTML kódot, szóval nyugi, nem hozott létre semmilyen weblapot.

Az első válasz nem teljesen helyes egyébként, mert ha otthon egy szerverkörnyezetbe (mondjuk Apache szoftver) beilleszteted a kódot és elkezded hostolni, akkor gyakorlatilag van egy belső hálózatról elérhető weblapod és még nem fizettél semmi újat. Portforwarding segítségével ki is lehet engedni, akkor a publikus IP címet a böngészőbe beírva bárki eléri a weboldaladat és tök ingyen volt, ha meg támogatja a DDNS-t a routered, akkor keresve egy ingyenes DDNS szolgáltatót, akár domain nevet is tudsz ingyen kapcsolni a weboldalhoz. A teljesítménye nem lesz jó, mert sem a lakossági net, sem az otthoni géped feltehetőleg nem alkalmas nagyobb mennyiségű felhasználó kiszolgálására, de gyakorlatilag megvalósítható a saját weboldal domain névvel otthoni eszközökkel.

Ez most lehet hogy kínai volt, de a lényeg az, hogy a weboldalnak szüksége van egy szerverre, amin fut, ha publikálni akarod, akkor legalább publikus IP címre és ez a nagyon minimum. Önmagában egy szöveges kódból nem lesz weblap.

ápr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiket mások kéréseinek gondoltál, valószínűleg csak példák voltak.
ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6 os nagyon köszi, akkor ha jól értem a kóddal mindenképp KELL VALAMIT CSINÁLNI? Az hogy a leánykori nevén BING AI kirajzolt kódokat az semmi. Egyébként kb értem amit irtál, fent irtam az AI-t is megkérdeztem nagy részét értettem , kb a gép is azt irta a kóddal ezt azt kell csinálni és aztán lesz weboldal.
ápr. 20. 19:09
 9/12 A kérdező kommentje:
7es lehet, mert ha belépek ugyan azokat ismlétli, kép kérések, python kód izé, weboldal miegymás, és ha jól emlékszem "BING" is talán azt irta a kódra ez csak példa. (de nem biztos)
ápr. 20. 19:12
 10/12 A kérdező kommentje:
7es vissza néztem nem irja, hogy példakód lenne, de "józan fejjel" tehát nem megijedve, hogy mit csinált, csinált e igazi weblapot, már látom valóban csak a lépéseket irta, pl hozzak létre ilyen olyan mappát, meg megadta a kódot vagy mit amit bele kell tenni stb. És a kérdésemre egyértelmüen megirta AZ AI csak tanácsokat ad, és a lépésekben vezet, de nem hozott létre semmit. (mielőtt megkérdi bárki akkor ittt miért kérdeztem, maga a copilot irja, hogy a válaszait jobb ellenőrizni, gondoltam jó ha az ide látogató szakik is segitenek,
ápr. 21. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!