Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok egy szép idézetes...

Hogyan tudok egy szép idézetes oldalt készíteni?

Figyelt kérdés

Mondjuk ilyesmit.

[link]

Nagyon kezdő vagyok,azt se tudom hol kezdjem. Tud valaki segíteni?


2010. dec. 23. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ott kéne kezdened, hogy megtanulod a HTML-t, CSS-t. Ha ez megy, akkor nem nagy kihívás, hacsak nem vesszük számításba a feltöltött adatmennyiséget.
2010. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez még egyszerű, mert ez az oldal ún. wordpressel készült, ami egy blog-motor.


Regisztrálsz egy ingyenes/fizetős tárhelyet (+ domaint), feltöltöd a wordpresst (google első találatnál le tudod tölteni), feltelepíted (webes felületen menni fog, bár kelleni fog egy adatbázis is, azt a tárhelynél tudsz készíteni), és nagyjából kész is vagy. Kereshetsz hozzá szebbnél szebb sablonokat (google -> "free wordpress theme"), meg hasonlók, vagy csak egyszerűen lecseréled a hátteret/fejrészt.


Ha további segítségre van szükséged, írj, lehet hogy elsőre bonyolult lesz.


Vagy ha ez nem megy, próbálkozhatsz ilyenekkel hogy gportal, stb, de azt nem ajánlom, elég nagy sz*rok. :D

2010. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!:D Jöhetnek még válaszok!
2010. dec. 23. 22:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Ma már sokkal egyszerűbben is lehet weboldalt készíteni.pl blogot:


blogger.com

2010. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Domain pár ezer forint egy évre,ha szükségesnek érzed,bár szerintem nem az neked.Te csak szórakozásból csinálnád az oldalt,nem fontos hogy mindenfelé linkeljék.


Képeket,videokat beilleszteni gyerekjáték pl imagebam,videobam stb.Kiírja a html kódot,amit beillesztesz oszt kész.Tárhelyed így végtelen.


Azért,ha nagyon kezdő vagy ez sem egyszerű egyáltalán,sőt,de azért már nem művészet.Azok teszik egyenlővé a weboldalkészítést az űrhajózással,akik ebből élnek.Persze lehet ezt is nagyon pengén művelni,ez tény,de minek.Számtalan segédprogram,kész sablon,kész script,minden sz@r van már.


Annak idején a zsíroshajú,korpásbajszú informatikusok parancssorról kezelték a linuxot.Ma meg már bárki tudja használni grafikus felületen.

2010. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Csibu99 válasza:

Egy honlap készítése abszolút kezdőként nem egyszerű, mint ahogy nem egyszerű megtanulni teljesen egyedül egy idegen nyelvet. Két lehetőséged van: regisztrálsz egy oldalra (pl. www.blog.hu) ahol kapsz egy felületet, amire azt töltesz fel amit szeretnél. Ez gyors és egyszerű, hátránya azonban hogy kreativitásodnak óriási határokat szab.

A másik lehetőség, hogy önálló honlapkészítéshez kezdesz és elkezdesz ismerkedni a HTML nyelvvel. Erről neten van 3-4 jó ingyenes tanítóhonlap, keress rá interneten. Nem olyan hű de nehéz, de rá kell szánni az időt, próbálgatni kell, kísérletezgetni. Ennek hátránya ezen kívül még az is, hogy működjön is az általad elkészített oldal, vagy venned kell évi pár ezer forintért egy domain nevet és egy tárhelye ami alatt fut, vagy regisztrálsz valami ingyenes szolgáltatóhoz (pl. www.tar.hu), de utóbbi esetben tuti lesz valami reklám is az oldaladon. Előnye azonban, hogy teljesen szabad vagy, azt és úgy helyezel el oldaladra, amit akarsz.


Hosszútávon, komolyabb tervek esetén utóbbit ajánlom. Ha csak be akarsz kerülni az internet vérkeringésébe valami saját oldallal, akkor viszont egyértelműen az első lehetőséget javaslom.


Bármelyik lesz a választásod, sok sikert hozzá!

2010. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem én írtam,de nagyrészt egyetértek.Arra a célra,ami neki kell,szerintem is teljesen megfelelnek a kész blogok.Azt viszont vitatom,hogy megöli a kreativitást,a blogger.com-on pl elég sok sablon van,választhat megfelelőt.A napiszar.com is ilyen szerintem.Persze közel sincs annyi lehetősége,mint teljesen saját készítésű oldalnál.
2010. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
vagy keresel valakit aki naggyából ért a html-hez vagy teljesen mint pl.: Én ha segítsek küldj privátot :) vagy leszedsz egy ingyen sablont és azzal megoldod :) de ha gondolod keress fel nyugodtan :)
2010. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szép?


Konkrétan tákolmány, és a szöveg a headerben alig látszik.


Ezt leprogramozni php-ban, hozzá a designt megcsinálni max 20 perc.

2010. dec. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2010. dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!