Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnék (szép) blogot...

Hogyan tudnék (szép) blogot készíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy döntöttem szeretnék csinálni egy blogot, ami az AY YAPIM török filmsorozatok magyarra fordított változataival foglalkozna, kulisszatitkokat osztana meg, és kibeszélné azokat. Képeket tudnék szerkeszteni a bloghoz egyszerűen. Wordpress azt hiszem, azt tetszene nekem. Gyorsan tanulok az efféle dolgokban, ha egyszerűen el tudná valaki nekem magyarázni, hogyan kell feltelepíteni egy ingyenes tárhelyre, letölteni honnan kell stb. Nagyon megköszönném és az oldalon is több helyen feltüntetném a nevét! Ha nem ide akar írni az illető, MSN címemre vegyen fel legyen szíves. thelion@hotmail.hu Köszönöm még1x!
2011. aug. 22. 17:49
 1/4 compactegon ***** válasza:

szia!

innen le tudod tölteni, és kapsz telepítési leírást is.

ha értesz a css-html-hez valamennyire, akkor kiválasztasz a közel 3000 sablonból egyet, aminek az oldalsávjai és szerkezete egyezik az elképzeléseddel. ezután megszerkeszted a képeket abban a méretben, elnevezed ugyanúgy, és felülírod a tárhelyen. ez a legegyszerűbb megoldás, én is így csinálom :)

2011. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 compactegon ***** válasza:

éééés a link...

[link]

2011. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A programot nem ismerem, de kétféle képpen lehet blogot csinálni:

1.(az egyszerűbb): rámész egy olyan oldalra, ami kifejezettem azért van, hogy tudjál blogot csinálni. Ennek az a hátránya, hogy ha később belejössz, kevésbé lesz testreszabhatóbb. Ilyen ingyenes oldal pl. a blog.web4.hu stb.


2.Betanulsz valamilyen programozási nyelvet, pl. html&css, javascript, php stb.


Én az első megoldást választottam hogy egyszerűbb legyen, de azon belül használok html és css kódokat is.

2011. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 compactegon ***** válasza:
igen, de a wordpress előnye a rengeteg plugin, illetve hogy saját domain néven futtatod a blogod. egyébként szerkeszteni semmivel sem nehezebb, mint a többinél, ha ért hozzá valaki. persze itt nem tudod összekattintgatni az oldalt.
2011. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!