Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy kell HTML oldlnak fejlit...

Hogy kell HTML oldlnak fejlit és hátteret rakni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

hátteret például úgy, hogy a body tag-et átírod így:


<body style="background-image: url('kep_eleresi_utvonala.kiterjesztes')">


ha a kép egy helyen van a html dokumentummal, akkor elég a kép nevét megadnod és a kiterjesztését (pl.: jpg, gif);


Ha a háttérnek csak egy színt szeretnél megadni, akkor ezt írd:


<body style="background-color: blue;">


Persze a blue helyett bármi más szín nevét megadhatod angolul, esetleg megadhatod RGB(r,g,b) formátumban vagy hexadecimálisan is.


A "fejlit" nemtom mi az, talán elírtad?

Remélem segítettem

2010. dec. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Első: -.-" Egy az, hogy fingod sincs az egészről, ez elég rossz kód. A másik, meg ne segíts, ha azt se tudod, mi az a fejli. Nem írta el-.-" Különben a 'fejléc' rövidítése. Hát... nem segítettél sokat neki ;)
2010. dec. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15:31: rossz a kódja?? Ugyan mi a rossz benne? Kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi lenne a helyes kód...írd már le, mert kíváncsi lettem, mi lehet ennél jobb
2010. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 blex ***** válasza:

semmi probléma nincs a kóddal, ketteske nemtom mit izél...

egyébként ha bele akarsz mélyedni a témába, a css nyelvre lesz szükséged (nem bonyolult :) kezdésnek ajánlom ezt az oldalt: weblabor.hu/cikkek/cssalapjai1

2010. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem mondtam, hogy rossz a kód, hanem hogy ennél van jobb is. Nem akartam vele senkit sem megbántani, egész egyszerűen máskor gondolkozzon előre:)
2010. dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 blex ***** válasza:
ennél mi jobb? html oldalt css-sel szoktak dizájnolni. persze bölcsebb külön fájlba rakni, de a lényeg ugyan az.
2010. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező lehet hogy megnyomoskálod a piros pacsikát de mit szólnál ha mindenki így beszélne?

Mellékesen az első helyesen mondta.

ÉS:

[link]

2010. dec. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, amugy emiatt ne vitázzatok, amugy ismerem a css kodokat
2011. jan. 5. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!