Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet szinátmenetű...

Hogyan lehet szinátmenetű hátteret késziteni HTML-ben?

Figyelt kérdés

Ugy csináltam meg eddig hogy egszinű a hátterem, pl kék és a CSS ben a kép hivatkozása után beirtam ezt repeat-y tehát igy

url(img/kep.png) repeat-y top center;

igy annyi lett a magassága amennyit a Tartalom követelt.

De ha szinátmenettel akarom.. tehát a lap tetején világos a kék a lap alján pedig sötét kékbe menjen át , ezt hogy kell?

mert ezel a modszerrel csak dubálzni lehet a képet, ezért müködik csak egy szinnel


2010. jan. 31. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Photoshop.
2010. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

okok azt tudom azzal is akartam

de HTML ben hogy jelenited meg? alkalmazod??

2010. jan. 31. 19:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez egy script kell. Keress rá a "barátoddal".
2010. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. lépés:

Készítesz egy képet, ami mondjuk 1000-2000 pixel magas és 1 pixel széles, és egy színátmenet van rajta.

Használhatod a fent említett Photoshopot, vagy az ingyenes Gimpet is, vagy körülnézel a neten:

[link]


2. lépés:

A példát nézve, ha fentről lefele sötétedő színátmenetet szeretnél, akkor a repeat-x et használd, az fogja vízszintesen ismételni az 1px széles képet, és kitölteni az oldalt.

2010. febr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!