Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nagyon amatőr vagyok weblapkés...

Nagyon amatőr vagyok weblapkészítésben, egy icurit értem a HTML-t. Nem kezdenék bele egy ilyen honlapba, mert tényleg nem tudok, hol kezdjem, de induló vállalkozásom miatt muszáj. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

.tk-s oldalt szeretnék, a tárhelyet pedig freeweb.hu-nál. Viszont nem tudom, ott hogy lehet oldalt csinálni. Máshol nem szeretnék, így akarom. Kérlek segítsetek.!! Elég egy kód, hogy mit írjak, és h pl: <kód>szöveg helyes</kód>

remélem értitek. A többit már tudni fogom, csak egy elindulás kell. köszönöm!


2011. jan. 3. 16:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a freeweb.hu-nál hogy lehet, nem a .tk-nál! köszi.
2011. jan. 3. 16:02
 2/7 anonim válasza:
Hát először töltsd le a CoffeeCup Free HTML Editor-t vagy valami más HTML készitőt. Evvel a progival elkészitet az oldal desingjét stb. Amikor elkészült valamilyen FTP feltöltő programmal pl. TotalCommanderrel feltöltöd az elkészült weblapot a tárhelyre. Ha még kell valami segitség irj!
2011. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok snob lenni,de ha egy vállakozás miatt kell a weblap.akkor gondolom a weblap elsődleges célja a vállakozásod,termékeid,szolgáltatsáid..stb bemutatása.


Nah most,ebben az esetben véleményem szerint rendkívül fontos a "MEGNYERŐ" megjelenés de ha csak egy "icurit" vágod a html kódolást,akkor nem valószínű hogy bármi "szépet" ösze tudsz hozni..Egy amatőr weblap pedig nem lesz túl megnyerő az esetleges ügyfelek számára.


Szóval én azt ajánlom hogy rendeld meg a weblapod egy profinál,nem dólgoznak olyan drágán.


De ha minden áron te magad akarod a weboldalt elkészíteni,akkor ajánlom weboldal sablonok használatát.

Péládul egész jókat lehet találni itt:


[link]


És utána az icuri html tudásod talán elég lesz hozzá hogy testre szabd,illetve ajánlom még az NVU-t,ha ebbe töltöd be a weboldal sablont amit letöltesz,akkor sokmindent meg tudsz változtatni HTML kódolás nélkül,egy kattintással:


Például letöltheted innen és még sok más helyről is:

[link]


És ha végeztél a weblapoddal,akkor utána ahogy az előző írta csak fel töltöd a freeweb.hu tárhelyedre a weboldalad.Hogy hogyan tudod feltölteni,itt megtalálhatod:

[link]

2011. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szerintem is érdemes profira bízni.

Szívesen segítek önnek, elkészítem a weboldalát.

Írjon a info[kukac jel behejettesítendő]balcsida.hu-ra

2011. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a w3.org validator a balcsida.hu oldalt rendben talalta, ez mar egy jo jel. ;)
2011. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mondjuk ehelyett:



<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />



erdemesebb lenne utf-8-cal probalkozni (csak egy jo tanacs) ;)

2011. jan. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, bár még alig van valami az oldalon.

Miért jobb az utf-8? Az iso-8859-2 a közép európai kódolás.

Az utf meg egy univerzális dolog, nem mindig jön össze egymással.

2011. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!