Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mysqladmin hiba, mi az OBDC...

Mysqladmin hiba, mi az OBDC kapcsolat?

Figyelt kérdés

Dos parancssorba a következő szöveget gépeltem be: mysqladmin create test_DB erre a következő hiba üzentet kaptam: mysqladmin: conect to server at "localhost' failed error: 'Access denied for user 'OBDC'@'localhost' (using password: No)'


A tanuljuk meg a Mysql használatát 24 óra alatt című könyvből tanulok (4 lecke 48 oldal).

Mi lehet a gond?


2011. jan. 5. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:

fut a mysql? admin-t be kell állítani...

néha kell neki egy kis noszogatás hogy beinduljon :)

mysql -h localhost -u root -p


a jelszót kellene bekérje ha sikerül.

2011. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem elsőre sikerült, most kipróbáltam ezzel mysql -h localhost -u root -p

hajrá :)

2011. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, belépni betudok így, ezzel nincs gond. Utána mik a lépések, hogy kiadhassam ezt, myasqladmin create test_DB ?

Alapjáratban sikerült létrehoznom, hogy create database test_DB;. Csak nem értem most a mysqladmin működését.

2011. jan. 6. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, nem ez volt a kérés, de nem rég én is voltam abban a szituban, hogy könyvből akartam megtanulni a php/mysql-t mert ugye ezt így egyben érdemes, külön mysql-t nem.

Sok könyvet vettem, de ami hasznosnak bizonyúlt az ez:

[link]


Nem olcsó, de megéri minden forintját. Azóta túl vagyok az első közösségi oldal megirásán és egy webáruház elkészítése se jelent gondot.

Ha gyorsan és jól akarod megtanulni a témát akkor ajánlani tudom.

2011. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés, de phpmyadmin alapból van minden szerveren. Értem én, hogy ezek az alapok stb., de ott egy kattintás létrehozni egy táblát.
2011. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos ott még nem tatok, hogy "phpmyadmin" :(


köszönöm, a könyv ajánlást utánanézek.

2011. jan. 6. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:

A phpmyadmin-nál nem kell "még" tartani hanem onnan kell indulni.

Ez pont olyan mintha manapság valaki fáj másolásokra elkezdene tanulni DOS alapú parancsokat. Szép-szép csak felesleges.

Gyakorlatban csupaszon senki nem használ mysql-t magában hanem phpmyadmi és php scriptel vezérlik azt.

Persze ehhez is tudnod kell a parancsokat, de az ráér késöbb elsajátítani.

2011. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!