Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy hivatkozás több ablakot...

Egy hivatkozás több ablakot nyisson meg egyidejűleg több iframe keretben . Van ilyen?

Figyelt kérdés

Az oldalam félig PHP félig iframe ... a lényeg az hogy direkt nem akarom hogy frissüljön az oldal és azért használok iframe-ét include helyett


Szóval úgy néz ki hogy van egy iframe ablakom ami a menü, és van egy másik iframe ablakom ami az eredmény ablak ... most a menü ablakba akarok olyan hivatkozást csinálni ami egyszerre 2 helyet nyit meg, egyik egy másfajta menüablakot nyit meg, és persze target="menu" ... és a másik hivatkozás meg az eredmény oldal tarkget="eredményoldal" ...


szóval lehet e ilyet csinálni iframe ablakokkal ? vagy ha nem akkor script-ekben nem vagyok abszolut otthon, szóval ha valami scriptet ide betesztek ami működik és kiváltja a menü iframe ablakot az is jó lenne ... a lényeg az hogy csak az ablak frissüljön ne az egész oldal.


és Angolul nem tudok előre szólok mielött külföldi oldalakat linkelnétek be ...


2011. jan. 7. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy kis JavaScript-el meg lehet csinálni:

<html>

<head>

</head>

<body>

<iframe name="i1" id="i1" src="proba2.html"></iframe>

<br>

<iframe name="i2" id="i2" src="proba3.html"></iframe>

<a href="proba3.html" target="i1" onClick='getElementById("i2").setAttribute("src","proba2.html")'>link</a>

</body>

</html>

Persze akármennyit cserélhetsz így:

getElementById("i2").setAttribute("src","proba2.html")

Itt az i2 az id (amit korábban az iframe tagnál adtunk meg), annak az iframe-nek a src-jét proba2.html-re cseréli. Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás, de működik, remélem jól értelmeztem.

2011. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

na így néz ki amit alkottam ebből :


<html>

<Head>

<TITLE>dupla hivatkozas</TITLE>

</Head>

<Body>


<br><br>

<a href="menu_01.html" target="menu" onClick='getElementById("ablak").setAttribute("src","ablak01.html")'>Menu 01</a>

<a href="menu_02.html" target="menu" onClick='getElementById("ablak").setAttribute("src","ablak02.html")'>Menu 02</a>


<br><br>


<table><tbody><tr><td>


<iframe name="menu" id="menu" src="menu_01.html" scrolling="yes" width="200" height="500"></iframe>


</td><td>


<iframe name="ablak" id="ablak" src="ablak01.html" scrolling="yes" width="600" height="500"></iframe>


</td></tr></tbody></table>


</Body>

</html>


na szóval ... ez úgy az index.html file-om ... ami hivatkozás ebbe a flie-be van az sikeresen nyit mindkét ablakba egyidejüleg meg másik flie-okat ...


de én olyat akarnék hogy ami a Menu_01.html fájlon belül vannak hivatkozások ami ugyebár ablakba nyílik meg az megnyíljon a másik ablakba is ... szóval frissül a "menu" iframe ablakja is meg az "ablak" néven elnevezett iframe ablak is ...


valahol talán olvastam erről hogy "post" parancsal át lehet küldeni valahogy valamit, de hogy ez forráskódilag hogy is néz ki meg hogy iframe-nél alkalmazható e azt nem tudom ...

2011. jan. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!