Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet megcsinalni, h...

Hogyan lehet megcsinalni, h csak egyszer szavazhasson vki vmire az oldalamon?

Figyelt kérdés
ha vki szavazott, vagy irt az uzenofalra, akk pl egy oraig ne irhasson, vagy szavazhasson ugyanarra még1szer. johet akarmilyen 5let. mysql-be mentsek el minden szavazast egy idoponttal, ip-vel és tiltsam az ujboli szavazast arrol az ip-rol egy orara meg ilyenek? vagy hogyan csinaljak ezt?
2011. jan. 22. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Még annyi, hogy szerintem nem ártana egy sütit is létrehozz, ha dinamikus az IP. Persze ezt is könnyen ki lehet játszani, de egy fokkal jobb.
2011. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aki az ip szurést ki tudja jatszani, az a sutikkel is elboldogul. nem terheli le nagyon az adatbazist minden szavazas uj rekord? vagy hetente toroljem oket?
2011. jan. 22. 13:37
 3/5 anonim ***** válasza:
ha csak regisztrált felhasználók szavazhatnának, akkor egyszerűb volna. Ráadásul úgy nehezebb kijátszani.
2011. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs 100%-os megoldás, esetleg még az is javíthat a dolgon, ha vizsgálod, mennyi idő telt el a szavazatok között. Egyébként felesleges törölni, maximum ha új kérdést raksz ki, a régiből elmented a százalékokat, és törlöd a szavazatokat.
2011. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Süti. Szerintem elég pontos, de mint említve volt nem 100%. Nagy számok törvénye alapján elfogadható. Szavazás előtt beolvasod, ha szavazni akar a látogató akkor a "szavaz gomb lenyomása" után elllenörzöd, hogy lejárt e a süti. Ha igen akkor rögzíted a szavazatát. Ha nem akkor dobod. Ha szavazni és üzenőfalazni is akarsz egyszerre, akkor két süti kell. Én sütivel szűröm a kattintgatós látogatókat.
2011. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!