Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet (PHP-ban, vagy...

Hogyan lehet (PHP-ban, vagy alap MySQL parancsal) beilleszteni a regisztráció dátumát?

Figyelt kérdés
Sok angol oldalt átnéztem, de jó megoldást nem kaptam :(PHP-ban kellene, de ha van valami megoldás phpMyadminban erre, akkor az is szupertökéletes lenne :)Ilyen formában kellene beilleszteni: pl: 2011.02.05
2011. febr. 4. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Php kóddal csinálsz 1 sávot oda meg beird pl : Copryghted by Én ,stb
2011. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
MIIVAN?? :O
2011. febr. 4. 14:35
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem fejtettem ki magam: MySQL-ba kellene beilleszteni.
2011. febr. 4. 14:53
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]

mysql_query('INSERT INTO adatb (adatok oszlopainak a neve... , reg_datum) VALUES ( adatok... , ' . date("Y-m-d") . ');' );

2011. febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Vagy pedig:

INSERT INTO ..................... VALUES (... , CURDATE() );

2011. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kérdésed hiányos. Hova akarod beilleszteni?

Elviekben az adatbázisodban (pl. dataforme) a felhasználók (pl. users) táblájában van egy regisztráció dátuma (pl. reg_date) mező. Ebből kiolvasva "beilleszted" az oldalba...

2011. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

INSERT INTO ...... VALUES (... , CURDATE() );

Ez a válsz működött, nagyon köszönöm válaszoló!

Minden válaszolónak ment a kéz :D

2011. febr. 4. 19:45
 8/15 anonim ***** válasza:

Zárójelben megjegyzem, hogy lehet, hogy hosszú távon jobban járnál, ha timestamp-ben tárolnád a dátumokat.

[link]

2011. febr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Col válasza:
@Progim: A PHP a szerveren fut. Ebből adódóan php kóddal soha nem fogsz tudni sávot csinálni. Erre ott van a html, flash és a silverlight stb. .
2011. febr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Még nagyobb zárójelben megjegyzem, hogy tényleg jobban járna egy timestamp-el, HA A PONTOS IDŐT IS LE AKARNÁ TÁROLNI.

Viszont ebben az esetben semmi értelme nincs...

Esetleg egy saját készítésű egész számként való dátum tárolásnak lehetne értelme, de nem ér annyit az az 1 bájt/felhasználó, amennyit meg lehetne vele spórolni... ez egy millió felhasználónál még mindig csak 1MB (vagy pedig 2-3 ha indexelve van)...

Úgy szeretem, mikor gondolkodás nélkül írogattok ide... bár én is szoktam néha... :D

2011. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!