Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik a jobb? A CMS, vagy a...

Melyik a jobb? A CMS, vagy a weboldal programozás?

Figyelt kérdés
Tehát én már elég rég óta programozok weboldalakat, de már pár éve vannak ezek a CMS tartalomkezelő rendszerek. Jobb lenne erre áttérnem vagy maradjak normál weboldal programozásnál? Mert úgy tudom, hogy ilyen wordpress joomla stb-vel gyorsabban haladnék, viszont sok helyet foglalnak, és elég könnyen lehet hackelni. Gondolom ezt nem nekem találták ki hanem normál emberek számára akik nem értenek a programozáshoz. De úgy gondolom ezzel gyorsabban haladnék. Nem tudom, hogy áttérjek-e erre vagy ne, milyen előnyei vannak milyen hátrányai tapasztalatok stb??? (csak azoknak a válaszai érdekelnek, akik már programoztak is, és használtak ilyen CMS rendszert is)
2011. ápr. 27. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem a saját magad által kódolt oldalak azért jobbak mert könnyen bele tudsz nyúlni, könnyen módosítható , esetleg javítható és (általában) nagyon átlátható a kód mivel te írtad. CMS-el még nem sokat dolgoztam de nekem nem tetszik...
2011. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem, értem akkor magyarul a CMS egy trágya lenne?? és biztonság szempontjából se valami jó nem? ez igaz? eddig úgy látszik marad a programozás. inkább ilyen kisebb weboldalakhoz aminél nem nagyon számít a design meg a biztonság annál érdemes ezt használni akkor gondolom.
2011. ápr. 27. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:

A cms jo, de nagyreszt egyenfelulet.

Igazabol arra jo, hogy a "laikusok" komoly html/css/php ismeret nelkul komolyabb lapot hozzanak ossze, mint a "hello word".

Szoval, jo az, de a sajat jobb.

2011. ápr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a tbbi program nyelvet nem is említve...

de értem értem maradok a programozásnál akkor.

2011. ápr. 27. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok: A biztonságával nincs gond a CMS-nek (általában, persze lehet olvasni egy két bakit), viszont a kézzel kódolt weblapnak még az is előnye hogy könnyen lehet SEO-zni a CMS pedig nem túl google barát
2011. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát ha jól tudom sokan illesztik a wrodpress-es honlap elejébe egy kódot amit meghívnak url alapján az törli a wrodpress teljes tartalmát. ezt azért csinálják ha valaki nem fizette ki nekik a honlapot akkor is ki tudják törölni. mind1 a dolognak a lényege ha pl valaki megnézi az oldal forráskódját oké PHP-t nem látja de biztos van valami módszer amivel lehet látni ott van a függvény neve ezt meghívja url alapján bárki és csá ennyi volt az egész oldalnak.
2011. ápr. 27. 18:22
 7/14 A kérdező kommentje:

persze nem biztos h igazam van ezeket most olvastam nem vagyok tisztába annyira a CMS-el. de ezek alapján amiket olvastam meg amiket mondtatok maradok a programozásnál.

mellesleg ingyenes tárhelyeken ez nem is megy mert én egy külföldi ingyenes tárhelynél tesztelem az oldalaimat utána teszem át fizetősre.

2011. ápr. 27. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mire akarod használni, egy statikus oldalhoz nem kell CMS, de amit majd nap mint nap frissítesz oda elengedhetetlen, mondom én ;)

Én két ilyen oldal is üzemeltetek, ami JOomla!-val fut, és ha kézzel kellene beprogramoznom mindig az új tartalmat, egész nap azzal kellene dolgozzak.

2011. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hát akkor bocs de nem lehetsz valami jó programozó. :D amúgy meg ha dinamikus oldalt készítek csinálok hozzá saját tartalomkezelőt. nyilván azt nem viszem túlzásba mert az csak tényleg arra fog kelleni h a tartalmat szerkesszem, a szöveget stb. úgyhogy nem mondanám, hogy elengedhetetlen. biztos h jobb lesz így az oldal nem úgy mint egy CMS. teljesen egyedi, szabványos, átmegy a validátor teszteken, SEO szempontjából is jobb, könnyebben tudom módosítani mivel én csináltam stbstbstb... gondolom XHTML-el van megoldva az ilyen CMS-ek de átmegy egyáltalán a validátor teszteken?? szabványos?? inkább maradok az egyedi oldalaknál. próbáld ki szerintem nem fog átmenni, de javíts ki ha tévedek. de ez csak az egyik hibája.
2011. ápr. 29. 14:21
 10/14 anonim ***** válasza:

De, atfog menni, egy ilyen cms-t ugy kepzelj el, mint azok, amiket te irsz, csak nagyobb, oszetettebb, hogy tobbfele igenynek is megfelejen.

De, igazabol ezeknek a igazi hatranya, hogy egyszeru oket kezelni, akar mindenfele elokepzetseg nelkul is - vagyis mindenki hasznali fogja, aztan nem erti hogy mi is van.

Szoval, jo a cms, minden tekintetben, de megiscsak egy "panellakas", szemben azzal, amit te tervezel, es epitesz fel teglarol teglara.

2011. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!